Będzie się działo! Gołota idzie do polityki

Będzie się działo! Gołota idzie do polityki

Wybory samorządowe 2018 zbliżają się już coraz większymi krokami. Co ciekawe, swoją decyzję o starcie ogłosiła właśnie osoba o bardzo znanym nazwisku. Fani nie mogą uwierzyć w to, że już wkrótce w politykę wejdzie... Gołota.

Andrzej Gołota jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych polskich bokserów. Kiedy on przez dużą część swego życia bił się na ringu, jego matka, Bożenna Gołota, zdecydowała się na polityczną batalię.

Wybory samorządowe 2018: Bożenna Gołota zawalczy o mandat

Jak donoszą krajowe media, kobieta będzie się ubiegała o mandat radnej na stołecznym Śródmieściu. Gołota wystartuje w wyborach samorządowych z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Skąd jej zaskakująca decyzja o włączeniu się w krajową politykę? - Dlaczego nie powalczyć?! Jestem społecznikiem i chcę pomagać ludziom - powiedziała Bożenna Gołota w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu". - Wartości PSL są mi najbliższe. Cenię m.in. Władysława Kosiniaka-Kamysza i Jakuba Stefaniaka, to świetni, młodzi, ambitni politycy. Tak, jak mój syn Andrzej, tak i ja, ale w ringu politycznym, nie sportowym, stoczę walkę o samorząd i mam nadzieję, że uda mi się dostać do Rady Miasta i coś pożytecznego zrobić dla Polski, dla Warszawy, dla ludzi. Szczególnie bliskie są dla mnie problemy emerytów, którym od dawna staram się społecznie pomagać. Popieram projekt „Emerytura bez podatku” i wszelkie rozwiązania, które ułatwiają życie seniorom - dodała także kandydatka.

Komentarze z wnętrza partii

- Bardzo się cieszę, że pani Bożenna wystartuje z PSL w najbliższych wyborach samorządowych. Wiem, że będzie pracować nad propozycjami dla warszawskich seniorów. Już dziś planujemy wspólne spotkania i zbiórkę podpisów pod projektem „Emerytura bez podatku”. Pani Bożenna ma ogromną determinację i wolę walki. To chyba rodzinne. Sądzę, że ma olbrzymie szanse na to, by zostać radną Warszawy - powiedział za to o matce Andrzeja Gołoty kandydat na prezydenta stolicy z ramienia PSL, Jakub Stefaniak. Co ciekawe, ewentualny sukces w wyborach samorządowych ma otworzyć Gołocie drzwi do dalszej politycznej kariery. Czy tak się rzeczywiście stanie? Tego dowiemy się już wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono najintymniejsze tajemnice legendarnego gwiazdora TVN. Fani nie dowierzają

ZOBACZ TAKŻE: 15-letnia córka Przybylskiej z chłopakiem i dzieckiem. Po sieci krąży zdjęcie

ZOBACZ TAKŻE: Przyjaciółka ojca Kaczyńskich ujawnia! Szokujące słowa o prezesie PiS

ZOBACZ TAKŻE: Czy pies może jeść karmę dla kota? Żeby nie zaszkodzić psu – koniecznie przeczytaj!

Andrzej Gołota Fot. Wikimedia Commons Andrzej Gołota Fot. Wikipedia Następny artykuł