Jest już prognoza pogody na Święta Bożego Narodzenia. Fatalne informacje dla milionów Polaków

Jest już prognoza pogody na Święta Bożego Narodzenia. Fatalne informacje dla milionów Polaków Źródło: .

Pogoda na Boże Narodzenie nie prezentuje się najlepiej. Wielu Polaków będzie naprawdę zawiedzionych. Jaką prognozę meteorolodzy przewidują na najbliższe święta? Warto sprawdzić, żeby móc jak najlepiej się przygotować.

Boże Narodzenie 2019 - jaka pogoda nas czeka? Czy będzie zimno? Czy święta w tym roku zaskoczą nas śniegiem? Z każdym dniem zbliżającym nas do wyjątkowych chwil spędzanych w gronie rodziny, coraz częściej zadajemy sobie te pytania. Nie ma się co dziwić - są niezwykle istotne w planowaniu, podróżowaniu i samym przeżywaniu magii świąt. Meteorolodzy znają już odpowiedź!

Boże Narodzenie a zima stulecia?

Nie w tym roku. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, tegoroczna zima pod koniec grudnia będzie łagodna. Synoptycy dementują doniesienia amerykańskich naukowców o ataku potężnej i mroźnej zimy. Zapewne niektórzy z nas mogą cieszyć się z tego powodu. Jednak co z milionami Polaków, a zwłaszcza dzieci, które oczekują na śnieg? Niestety, mogą się bardzo rozczarować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Święta już kolejny raz nie będą białe. Jeśli wystąpią jakieś opady śniegu, to wysoka temperatura nie pozwoli mu zostać na dłużej. Meteorolodzy przewidują, że temperatura będzie utrzymywać się na podobnym poziomie, co rok temu. Termometry pokażą od -2 do 2 stopni Celsjusza. Oznacza to, że możemy pożegnać się z białymi świętami. Wyższa temperatura prognozowana jest dla Mazowsza, Podkarpacia i Suwalszczyzny, a nieco niższa dla Szczecina, Warmii oraz Dolnego i Górnego Śląska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Co czeka nas po świętach?

Prawdopodobnie w styczniu nastąpi nieznaczne ochłodzenie. Największe ryzyko wystąpienia mrozów odnotowano dla północno-wschodniej części Polski oraz na jej południowych krańcach. Za to w nowym roku spadnie więcej śniegu niż w grudniu. Niestety, miłośnicy białej zimy nie będą zawiedzeni jedynie na południowym wschodzie kraju. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa w szpitalu
  2. Zaszedł ją od tyłu, w półmroku myślał że to żona, a nie córka. Było już za późno, kiedy się zorientował
  3. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz stracili wspólne dziecko w strasznych dla każdego rodzica okolicznościach. Mało znane fakty z życia gwiazdy
  4. Olbrychski ujawnił, co Maria Kaczyńska uważała o swoim szwagrze
  5. Wielkie zamieszanie z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

Źródło: Onet.pl 

Następny artykuł