Boże Narodzenie w dobie pandemii
wikimedia, autor: Zbigniew.czernik [ZDJĘCIE POGLĄDOWE]
Irmina Jach - 26 Października 2020

Minister Zdrowia powiedział, jak ma wyglądać Boże Narodzenie. Smutna wiadomość dla wszystkich Polaków

Boże Narodzenie to ulubione święta wielu Polaków. Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby ubierania choinki, przygotowywania dwunastu potraw na wigilijny stół, obdarowywania bliskich prezentami i wspólnego kolędowania. Niestety, panująca pandemia koronawirusa może wywrzeć wpływ na tegorocznych obchodach narodzin Jezusa. Według ministra zdrowia spotkania w rodzinnym gronie mogą okazać się niemożliwe do zrealizowania.

Boże Narodzenie będzie w tym roku wyglądać zupełnie inaczej, niż do tej pory. Mimo że do obchodów tych magicznych dni pozostało jeszcze osiem tygodni, wielu Polaków już teraz zastanawia się, czy będą mogli spotkać się z dawno niewidzianymi krewnymi. Niestety, minister zdrowia nie pozostawił żadnych wątpliwości. Święta w dobie pandemii koronawirusa zmienią się nie do poznania.

Agnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaAgnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaCzytaj dalej

Boże Narodzenie będzie w tym roku wyglądać zupełnie inaczej?

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, udzielił wywiadu dla portalu Fakt. Szef resortu zabrał głos na temat obecnej i przewidywanej sytuacji epidemiologicznej na terenie naszego kraju. Ostatnie tygodnie nie napawają optymizmem. Liczba zakażeń rośnie w zastraszającym tempie, a próg 10 tysięcy zachorowań dziennie został przekroczony przed kilkoma dniami. Wczoraj, w niedzielę 25 października, wykryto aż 11 742 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Mimo że rząd ma nadzieję na to, że najnowsze obostrzenia zahamują rozwój pandemii, realia mogą okazać się zgoła inne.

- Przygotowujemy się do sytuacji według scenariusza, w którym przyrost liczby zakażeń jest wykładniczy. To może znaczyć 20-25 tys. zakażeń dziennie pod koniec tego tygodnia. Ale jeśli zadziałają obostrzenia wprowadzone dwa tygodnie temu, tempo powinno wyhamować. Będziemy to wiedzieć pod koniec tego tygodnia. Ten tydzień będzie bardzo ważny z punktu widzenia dalszego biegu wypadków - powiedział Adam Niedzielski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Jeśli rozwój pandemii nie wyhamuje, można spodziewać się najgorszego. Już w tym tygodniu rząd może zdecydować o kolejnych restrykacjach. Nieoficjalne źródła, w rozmowie z mediami, przekazały, że można spodziewać się kolejnego lockdownu. Słowa ministra zdrowia zdają się potwierdzać tę wersję.

- Jeśli będziemy dalej obserwować wykładnicze tempo wzrostu, będę namawiał premiera do całkowitego lockdownu. Łóżek nie da się dokładać w nieskończoność (...). Moim zdaniem prawdopodobieństwo zwolnienia tempa rozwoju pandemii jest w tym tygodniu o wiele większe niż było w minionym. Ale nie rysuję w tym momencie żadnej optymistycznej wizji. - zapowiedział minister zdrowia.

Na ten moment Ministerstwo Zdrowia skupia się przede wszystkim na tworzeniu szpitali tymczasowych, które mają rozwiązać problemy, z którymi od kilku tygodni borykają się placówki medyczne. W wielu szpitalach na terenie Polski brakuje miejsc, a karetki godzinami krążą po ulicach, szukając miejsc, które zgodzą się przyjąć pacjentów. Rozwiązaniem ma być m.in. przekształcenie w szpital zakaźny stołecznego Stadionu Narodowego.

Mimo że realia codziennego życia w dobie pandemii koronawirusa są już dobrze znane i nie budzą większych kontrowersji, Polacy boją się, że tegoroczne święta nie będą wyglądały tak, jak dotychczas. Wielkimi krokami zbliżają się obchody dnia Wszystkich Świętych. Już w najbliższą niedzielę obywatele naszego kraju wyruszą na cmentarze, by złożyć hołd swoim nieżyjącym krewnym. Obostrzenia dotyczące celebracji 1 listopada mogą pojawić się jeszcze w tym tygodniu. Wiele osób zastanawia się jednak, jak wygląda scenariusz długodystansowy, ze szczególnym uwzględnieniem obchodów Bożego Narodzenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Minister edukacji wygadał się przed kamerami. Ogromna zmiana dla uczniów jest już przesądzona

2. Widzieliśmy ją w ”Pierwszej miłości” i ”Na sygnale”. Aktorka nie żyje

3. Zrzucili kobietę ze schodów kościoła. Niezbędna była karetka, porażające sceny

Według ministra zdrowia tegoroczne święta Bożego Narodzenia również nie będą wyglądały tak, jak nakazuje tradycja. Szef resortu zdrowia przyznał, że nie ma jeszcze konkretnych planów dotyczących celebracji tych dni, gdyż rząd jest obecnie skupiony na scenariuszach, które mogą ziścić się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Trudno do końca przewidzieć to, jakie zmiany zajdą w ciągu dwóch miesięcy. Niestety, Adam Niedzielski uważa, że Polacy nie powinni liczyć na pozytywny rozwój wydarzeń. Pandemia raczej nie zwolni tempa do grudnia.

- Na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy mogli o tych świętach myśleć w sposób tradycyjny. Raczej spędzimy je w ścisłym gronie rodzinnym - skomentował polityk.

Wszystko wygląda na to, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia Polacy spędzą w gronie domowników. Tradycyjne odwiedziny u bliższej i dalszej rodziny mogą okazać się niemożliwe ze względu na dużą liczbę dziennych zakażeń. Niestety, trzeba pogodzić się z faktem, iż może spełnić się najczarniejszy ze scenariuszy i większość krewnych zobaczymy wyłącznie poprzez komunikator internetowy. Jak poważne będą obostrzenia obowiązujące w drugiej połowie grudnia? Czas pokaże. Niestety, istnieje możliwość, że magia świąt zostanie w tym roku zakłócona przez pandemię.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazł małego kotka na parkingu i zabrał do domu. 5 godzin później poznał zatrważającą o nim prawdę
  2. Nie żyje wschodząca gwiazda futbolu. 17-latek zmarł w tajemniczych okolicznościach, opłakują go czołowi piłkarze świata
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Plaga inwazyjnego gatunku w Polsce. W naszych domach coraz więcej niebezpiecznych insektów
  7. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News