Boże narodzenie, mamy wytyczne
unsplash.com Chad Madden
Weronika Wasiak - 18 Października 2020

Mamy wytyczne związane z Bożym Narodzeniem. Wielu nie będzie zadowolonych, koniec z tradycją

Boże Narodzenie coraz bliżej. Do mediów właśnie dotarły informacje w sprawie wytycznych, do których Polacy będą musieli się dostosować. Koniec z tradycją.

Boże Narodzenie jest jednym z ważniejszych świąt dla milionów ludzi. To też szczególny okres, w którym całe rodziny spotykają się przy jednym stole, by spędzić wspólnie czas, złożyć sobie nawzajem życzenia i wręczyć prezenty. Przed trwającą wciąż epidemię koronawirusa wielu już zaczęło zadawać sobie pytanie, jaki wyglądać będą tegoroczne święta. Mamy odpowiedź.

Dziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościDziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Mamy wytyczna na Boże Narodzenie. Polacy będą w szoku

Nieco ponad dwa miesiące - tyle właśnie zostało do Bożego Narodzenia i Wigilii. W głowach wielu osób myśli już krążą wokół ubierania choinki, przygotowań i oczywiście, wspólnej wieczerzy. Niestety, koronawirus przybiera na sile, co może niekorzystnie zaważyć o biegu tegorocznych świąt. Czy tak rzeczywiście będzie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Jak przytacza serwis Webniusy, eksperci już apelują do wszystkich, by w tym roku, ze względu na epidemię, zmienili nieco swoje tradycje i przyzwyczajenia. Szczególnie zniechęca się do wielogodzinnego siedzenia przy jednym stole, gdzie często gromadzi się nawet kilkanaście osób.

- Poza tym, eksperci są zdania, że warto porozmawiać z każdym członkiem rodziny, z którym mamy zamiar świętować, aby darował sobie rodzinne spotkanie, jeśli w przeciągu 3 tygodni zauważył u siebie niepokojące objawy zdrowotne lub też miał bezpośredni kontakt z osobą zakażoną koronawirusem - informuje serwis Webniusy powołując się na amerykańską agencję rządową Centra Kontroli i Prewencji Chorób.

Dzisiaj grzeje: 1. Fani "M jak Miłość" zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości

2. Z ostatniej chwili: Nagły komunikat Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o całą Polskę

3. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków

Wygląda więc na to, że czekają nas jedyne w swoim rodzaju święta. Bez rodzinnego tłoku, bez wspólnego celebrowania i bez tradycji, z którymi większość się wychowała. Eksperci zalecają również częstsze przebywanie na świeżym powietrzu, zamiast w środku. Oznacza to, że wielu Polaków tegoroczne święta może spędzić w gronie węższym niż dotychczas, aby nie ryzykować zarażenia oraz zadbać o osoby starsze, które są bardziej narażone na zachorowanie. Podczas Bożego Narodzenia nie można zapomnieć o higienie - dezynfekowaniu dłoni, a także zachowaniu bezpiecznego odstępu. Co więc z dzieleniem się opłatkiem, uściskami i pocałunkami? Należy podchodzić do tego bardzo ostrożnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sok z kiszonych buraków jest niezwykle cenny dla zdrowia. Niebywałe, na co pomaga
  2. Żona Artura Boruca naraziła się milionom Polaków. Po jej słowach rozpętało się prawdziwe piekło
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. Przykre wiadomości z samego rana, bliscy w żałobie. Miał tylko 39 lat, nie żyje Tomasz
  6. Na planecie Wenus znaleziono kolejną możliwą oznakę życia. Czy wszystko jest już przesądzone?

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News