Boże Narodzenie 2020
Pixabay.com Migawka
Monika Majko - 16 Października 2020

Najnowsze wytyczne ws. Bożego Narodzenia. Kluczowe informacje na święta podczas pandemii

Boże Narodzenie dopiero za kilka tygodni, jednak już pojawiły się pierwsze wytyczne ekspertów, dotyczące świętowania w czasie pandemii. Specjaliści zwrócili uwagę na kilka najważniejszych zasad bezpieczeństwa, w tym roku święta mogą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas.

Boże Narodzenie w tym roku może wyglądać zupełnie inaczej, wszystko z powodu dynamicznie rozwijającej się pandemii koronawirusa. Choć do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka tygodni, eksperci już przekazali pierwsze wytyczne w sprawie bezpiecznego świętowania po to, aby rodzinne spotkanie nie zamieniło się w kolejne ognisko zakażeń groźnym wirusem.

MSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaMSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaCzytaj dalej

Boże Narodzenie 2020 - eksperci przekazali pierwsze wytyczne

Choć do Bożego Narodzenia zostały jeszcze ponad dwa miesiące, amerykańska agencja rządowa Centra Kontroli i Prewencji Chorób przekazała pierwsze wytyczne, dotyczące tegorocznych obchodów tych wyczekiwanych przez wiele osób świąt. W swoim najnowszym oświadczeniu CDC przekazała siedem zasad bezpiecznego spędzenia świątecznego czasu w okresie trwania pandemii COVID-19. To podstawowe wytyczne, które pomogą zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w trakcie rodzinnego spotkania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Wytyczne mają zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w czasie bożego Narodzenia

Specjaliści zalecają, by przede wszystkim ograniczyć liczbę gości przy świątecznym stole do grupy nie liczniejszej niż 10 osób, a także skrócić czas świętowania. To, jak długo przebywamy w pobliżu zakażonej osoby może mieć wpływ na prawdopodobieństwo zarażenia się. Dodatkowo, eksperci radzą, by szczerze porozmawiać z członkami rodziny oraz bliskimi, którzy mają pojawić się u nas na świątecznej kolacji i poprosić ich, by nie pojawiali się na wspólnym świętowaniu, jeśli w ostatnich 3 tygodniach zauważyli u siebie niepokojące objawy zdrowotne lub mieli bezpośredni kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje

2. Zacznie się już w najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce. Zapadła decyzja

3. Nagle przywrócono kwarantannę dla Polaków. Nikt się nie spodziewał przykrych wiadomości

Oprócz tego specjaliści radzą, by unikać miejsc o zwiększonej liczbie przypadków zakażeń oraz nawet podczas przebywania w rodzinnym gronie stosować się do podstawowych zasad rygoru sanitarnego tj. często dezynfekować ręce, w miarę możliwości zachowywać bezpieczny odstęp, a także zasłaniać usta i nos. Rekomendowane jest również spędzanie czasu na świeżym powietrzu zamiast w zamkniętym pomieszczeniu, dlatego dobrym pomysłem będzie m.in. rodzinny spacer.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zobaczyła jak kroją mięso w sklepie. Z obawy o transmisję wirusa wezwała sanepid
  2. Nie żyje legenda polskiego sportu. Uwielbiany mistrz na zawsze pozostanie w sercach kibiców
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Oficjalny komunikat NFZ. Jest decyzja w sprawie świadczeń, fatalne wieści dla Polaków
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News