Boże Narodzenie w tym roku
wikimedia, autor: Zbigniew.czernik [ZDJĘCIE POGLĄDOWE]
Irmina Jach - 13 Listopada 2020

Wiemy co czeka Polaków w Boże Narodzenie. Wielu może mieć zrujnowane święta

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niestety, Polacy wciąż nie wiedzą, jak będzie wyglądało świętowanie w dobie pandemii koronawirusa. Można się domyślać, że spotkania w gronie rodzinnym nie będą miały w tym roku tradycyjnego charakteru. Wszystko wygląda na to, że wiele rodzin może mieć zrujnowane święta. Wszystko przez ostrzeżenie opublikowane przez Pocztę Polską.

Boże Narodzenie będzie w tym roku wyglądało zupełnie inaczej. Nie wszyscy Polacy zdołają wysłać prezenty do krewnych, którzy mieszkają za granicą i ze względu na pandemię nie będą mogli przylecieć do Polski. Poczta Polska ogłosiła nowe terminy nadawania przesyłek zagranicznych. Jeśli chcecie skorzystać z jej usług, musicie się pospieszyć.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówMateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówCzytaj dalej

Boże Narodzenie będzie w tym roku wyglądało zupełnie inaczej

Poczta Polska opublikowała oficjalny komunikat, w którym - jak każdego roku - poinformowała o corocznym nasileniu ruchu pocztowego i listowego przed Świętami Bożego Narodzenia. W najbliższych miesiącach sytuacja będzie opóźniona dodatkowo przez trudną sytuację epidemiologiczną w kraju.

Przedstawiciele instytucji zachęcają Polaków, by zadbali o wysłanie przesyłek zagranicznych z odpowiednim wyprzedzeniem. Tylko to daje gwarancję, że prezenty zakupione dla bliskich dotrą do nich w odpowiednim terminie. W razie zwłoki, data dostarczenia może przedłużyć się do początku przyszłego roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Z uwagi na COVID-19 procedury wszystkich operatorów na świecie uległy zmianie i dla zapewnienia terminowego doręczenia przesyłek wysłanych poza terytorium Polski, warto zadbać o wysyłkę już teraz, tak by zagraniczni operatorzy mogli dostarczyć przesyłkę na czas, a adresaci mogli się nimi cieszyć na święta - napisano w komunikacie.

Poczta Polska zadbała również o przygotowanie konkretnego harmonogramu, którego należy się trzymać, by Boże Narodzenie wyglądało tak, jak dotychczas. W przypadku priorytetowych przesyłek listowych spółka sugeruje, by zostały wysłane do 4 grudnia. To stosunkowo krótka data - na zakupy świąteczne i przygotowanie paczki zostały zaledwie trzy tygodnie.

Co istotne, termin ten dotyczy krajów europejskich. Polacy, którzy chcą wysłać prezent krewnym mieszkającym w Stanach Zjednoczonych bądź innych krajach pozaeuropejskich, mają znacznie mniej czasu. Maksymalna data wysyłki to 27 listopada, czyli tydzień krócej.

Podobnie wyglądają terminy dotyczące priorytetowych paczek pocztowych: w przypadku krajów europejskich termin mija 4 grudnia, zaś w przypadku Stanów Zjednoczonych i inne kraje pozaeuropejskich - 27 listopada. Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że na mocy najnowszych obostrzeń rządu galerie handlowe pozostają zamknięte.

Nieco inaczej jest z paczkami i przesyłkami ekonomicznymi. Maksymalny termin ich nadania mija 27 listopada w przypadku krajów europejskich i 20 listopada w przypadku krajów pozaeuropejskich. Oznacza to, że prezenty na Boże Narodzenie muszą zostać zakupione najpóźniej do przyszłego piątku.

Jeśli chcemy, by nasze przesyłki dotarły na czas, powinniśmy rozpocząć szukanie idealnych podarunków odpowiednio wcześniej. Warto poświęcić na to któryś z nadchodzących wieczorów. Nie warto ryzykować tego, że bliscy nie zobaczą podarków pod choinką.

Dzisiaj grzeje:

1. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat dla seniorów. Chodzi o realizowanie recept

2. Decyzja zapadła. Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość dla obywatelek i obywateli

3. Pod osłoną nocy pojawiło się oświadczenie Dziwisza. Tysiące osób patrzy z niedowierzaniem

Poczta Polska przypomina w komunikacie, że w tym roku występują ograniczenia, co do krajów do których można nadawać przesyłki.

- Dokładamy wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów - tłumaczy spółka.

- Od 30 października bieżącego roku Poczta Polska rozszerza możliwość wysyłania przesyłek listowych zagranicznych do kolejnych krajów. Od dziś przesyłki listowe rejestrowane oraz nierejestrowane w obrocie międzynarodowym klienci mogą wysyłać także do: Albanii, Armenii, Etiopii, Filipin, Iraku, Iranu, Jordanii, Kirgistanu, Kuwejtu, Libanu, Libii, Tanzanii oraz Republiki Południowej Afryki (RPA) - dodano.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Owczarek własnym ciałem bronił pana przed włamywaczami. Zapłacił wysoką cenę
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda Juventusu i AS Romy, kochali go fani na całym świecie
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Kierowcy się doczekali. Na tę zmianę czekali wszyscy, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia
  7. Seweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku Marleny

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Biznes.info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News