Boże Narodzenie wiadomość problem pieniądze
Pixabay Evgeny
Joanna Szwalikowska - 10 Listopada 2020

Niepokojąca wiadomość w sprawie Bożego Narodzenia. Niestety, problem dotknie wielu Polaków, eksperci nie mają złudzeń

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niestety, eksperci nie mają najlepszych wiadomości dotyczących nadchodzącego święta. Wielu Polaków ma dotknąć duży problem.

Boże Narodzenie to ulubione święto wielu Polaków. Zazwyczaj najbardziej cieszą się na nie dzieci, które uwielbiają ubieranie choinki oraz z niecierpliwością wyczekują momentu, kiedy będą mogły otrzymać prezenty. Niestety, jak się okazuje, w tym roku podarki mogą być o wiele skromniejsze niż dotychczas.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

Boże Narodzenie a tegoroczne finanse Polaków. Eksperci nie mają dobrych wiadomości

Pandemia koronawirusa sprawiła, że finanse Polaków zostały bardzo nadszarpnięte. W związku z tym święta Bożego Narodzenia prawdopodobnie będą o wiele skromniejsze niż do tej pory. Eksperci wyliczyli, ile wydamy na prezenty pod choinkę w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku raczej oszczędne. Wszystko przez pandemię koronawirusa oraz związane z nią obostrzenia, przez co wiele osób zmaga się z problemami finansowymi. Provident przeprowadził badania, w których zapytał Polaków o to, ile pieniędzy mają zamiar przeznaczyć na prezenty choinkowe.

Według zebranych danych, większość ankietowanych wyda nawet o połowę mniej pieniędzy na prezenty niż w ubiegłym roku. Niektórzy respondenci mieli również zadeklarować odpuszczenie sobie podarków z powodu sytuacji finansowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Zdaniem ministra finansów, Piotra Patkowskiego, cytowanego w ostatnim czasie przez Polską Agencję Prasową, Polacy w dobie pandemii powinni mieć więcej pieniędzy. Według niego wprowadzone obostrzenia sprawiły, że nie mają oni jak ich wydawać.

Zamknięte zostały bowiem takie obiekty jak siłownie, kina, teatry, częściowo również bary oraz restauracje. Niestety, jak widać statystyki wskazują zupełnie co innego niż twierdzi minister finansów.

Wyjątkowo trudne święta czekają zwłaszcza pracowników, których sektory zostały całkowicie lub częściowo zamrożone. Pandemia koronawirusa, faza zwolnień oraz obniżki pensji z pewnością wpłyną na to, iż święta Bożego Narodzenia Polacy będą chcieli obchodzić nieco skromniej. Z badania Barometr Providenta wynika, że Polacy wydadzą ok. 744 zł - to o połowę mniej niż w ubiegłym roku.

- Pandemia i niepokój, który w nas wzbudza, powodują, że planujemy dość oszczędnie podejść do świątecznych wydatków. W tym roku Polacy deklarują, że średnio na gospodarstwo domowe wydadzą około 700 złotych. To kwota o tysiąc złotych niższa niż w ubiegłym roku - mówiła Karolina Łuczak, rzeczniczka Provident Polska, cytowana przez Radio Zet.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"

2. To koniec, po 20 latach w ”Klanie” już nigdy więcej nie zobaczymy uwielbianej postaci. W piątek widzowie będą zrozpaczeni

3. Najczęstszy objaw Covid-19. Ma go nawet 70% zakażonych, bardzo przykre

Z badania przeprowadzonego przez firmę wynika, że to kobiety częściej deklarują oszczędność przy zakupach świątecznych. Zamierzają one wydać ok. 727 złotych. Mężczyźni deklarują natomiast, że na prezenty wydadzą ok. 760 zł. Najwięcej wydać chcą ankietowani z przedziału wiekowego od 35 do 49 lat - jest to kwota w wysokości 800 złotych.

Karolina Łuczak zaznaczyła również, że coraz więcej ankietowanych wskazuje gotówkę jako wymarzony prezent na święta. W zakresie najchętniej wybieranych opcji niezmiennie królują perfumy, kosmetyki, biżuteria, bielizna, ubrania oraz elektronika. Z badania Providenta wynika również, że 62 proc. Polaków ma zamiar pokryć świąteczne wydatki z dochodów bieżących, 30 proc. ma zamiar sięgnąć po oszczędności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniej
  3. Marcin Najman zabrał głos ws. pedofilii w Kościele. Wspomniał o Janie Pawle II
  4. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  5. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  6. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  7. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  8. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News