Boże Ciało po polsku. Zmęczona hostia jedzie ekskluzywnym kabrioletem (VIDEO)
Wiadomości Pikio - 1 Czerwca 2018

Boże Ciało po polsku. Zmęczona hostia jedzie ekskluzywnym kabrioletem (VIDEO)

Wczoraj w polskich kościołach wierni obchodzili Boże Ciało. Nie wszystkie procesje z tej okazji wyglądały jednak tak samo. W jednej z parafii w województwie śląskim ksiądz zdecydował się przewieźć Najświętszy Sakrament... luksusowym kabrioletem.

Chociaż papież Franciszek od początku swej posługi upomina się o ubogi, pokorny Kościół, wielu duchownych wciąż pławi się w luksusie. Co ciekawe, nie porzucają go nawet wtedy, kiedy teoretycznie nakazuje tego tradycja.

Kontrowersje w Boże Ciało

Procesje w święto Bożego Ciała są w naszym kraju niezwykle popularne. Mają na celu wyjście ze świątyni i pokazanie światu swojej wiary oraz oddania Bogu. Ksiądz ze Starej Wsi pod Pszczyną także wybrał się na tegoroczną procesję. Nie uczynił tego jednak w tradycyjny sposób, idąc pieszo. Zamiast tego przejechał po ulicach czerwoną mazdą, trzymając w rękach uniesiony Najświętszy Sakrament.

Zaskakujące tłumaczenia kapłana

Jako że działania duchownego spotkały się z ogromną krytyką wiernych, postanowił on bronić swego zachowania. W jaki sposób usprawiedliwił nietypowy udział w procesji? Ksiądz tłumaczy obecnie, iż na tradycyjne przejście nie pozwoliły mu problemy zdrowotne. Właśnie dlatego wybrał ponoć samochód, który miał ułatwić mu poruszanie się wraz z wiernymi.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramatyczne doniesienia z więzienia. „Zbigniew Stonoga umiera”
  2. Ronaldo ma 2 tygodnie! Inaczej trafi za kratki
  3. Arcybiskup atakuje prezydenta Poznania. Bo ten chce wprowadzić 24-godzinną pomoc ginekologiczną
ZAMIANA
Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
homoseksualny_pocałunekOto nowe grzechy! Z nich też musisz się spowiadać [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News