Zapadła decyzja ws. procesji na Boże Ciało. Wielu wiernych będzie zdumionych

Zapadła decyzja ws. procesji na Boże Ciało. Wielu wiernych będzie zdumionych Źródło: youtube.com Archidiecezja Krakowska

Boże Ciało coraz bliżej. W końcu zapadła decyzja dotycząca procesji, która wielu może zaskoczyć. Po ostatnich zmianach wywołanych w życiu Polaków przez koronawirusa nie było pewne, jak dokładnie przebiegać będzie to święto. Najnowsze doniesienia mediów nie pozostawiły żadnych złudzeń.

Jak wyglądać będzie tegoroczne Boże Ciało? Wierni od kilku tygodni zadawali sobie to pytanie, na próżno szukając odpowiedzi. Wszystko przez niepewną jeszcze do niedawna sytuację epidemiczną w kraju i panujące obostrzenia. Jak więc po ostatnich wydarzeniach i decyzjach rządu będzie wyglądać tegoroczna procesja? Wszystko stało się jasne. 

Zapadła decyzja ws. procesji na Boże Ciało. Niektórych może ona zaskoczyć 

Jak wiadomo, w czwartym etapie odmrażania gospodarki znalazł się m.in. zapis dotyczący zgromadzeń - teraz mogą liczyć one do 150 osób, co oznacza, że możliwe jest nie tylko zorganizowanie wesela, ale i procesji na Boże Ciało. Czy rzeczywiście tak się stanie? Jak informuje Polsat News, choć procesje się odbędą, zajdzie w nich kolosalna zmiana. Dotychczas wierni przemierzali ulice swojej parafii, przechodząc od jednej stacji do drugiej. Teraz procesje odbyć mają się... wokół kościoła. Wiadomo, że taką decyzję podjęły m.in. kuria warszawsko-praska, katowicka i sandomierska. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, zalecam, aby księża proboszczowie zorganizowali procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy na terenie przykościelnym. Nie powinny one odbywać się między parafiami - pisał cytowany przez Polsat News bp Romuald Kamiński, podkreślając, że przygotowanie procesji wymaga zachowanie wszelkich zaleceń sanitarnych. - Usilnie zachęcam, aby w tym dniu umożliwić wiernym adorację Najświętszego Sakramentu w formie prywatnej - dodał. 

Z doniesień Polsat News wynika, że podobne decyzje podjęła diecezja sandomierska. 

- W tym roku procesje eucharystyczne w uroczystość Bożego Ciała odbędą się na terenie przykościelnym wokół świątyni. Będzie zachowana tradycja modlitwy przy czterech ołtarzach - przekazano. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pracownicy TVP nie mogli dłużej milczeć. Wyszło na jaw jaka naprawdę jest Elżbieta Jaworowicz

2. Elżbieta Dmoch dziś. Reporterzy dotarli do gwiazdy. Smutne, jak dziś wygląda jej życie

Jak się jednak okazuje, są też diecezje, które nie zamierzają rezygnować z procesji przechodzącej ulicami parafii. Mowa m.in. o kurii w Kielcach, która sama przyznaje, że konieczna do tego będzie zgoda władz. Z kolei abp Marek Jędraszewski zachęca do wzięcia udziału w krakowskiej procesji z Wawelu do kościoła Mariackiego na Rynku Głównym. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Popularne leki masowo znikają z aptek
  2. Media podały tragiczną informację. Trener Milika i Zielińskiego w żałobie, stracił najbliższą osobę
  3. Tragedia w polskiej miejscowości. Mama i trójka dzieci umierali godzinami, zapadła decyzja w sprawie ich oprawcy
  4. Przełom w sprawie tajemniczego zaginięcia Madeleine McCann. Po 13 latach w końcu poznamy prawdę?
  5. Media obiegły smutne wiadomości. Nie żyje uwielbiana aktorka, rozbawiała wszystkich w kultowych już produkcjach
  6. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News