Szyc się przyznał. Jest chory, do końca życia się nie uwolni

Szyc się przyznał. Jest chory, do końca życia się nie uwolni Źródło: fot. Instagram

Borys Szyc w wywiadzie dla "Gali" opowiedział o chorobie, która niszczyła całą jego karierę. Przez lata udawał, że nie ma żadnego problemu. W końcu wyznaje, że chorować będzie aż do końca życia.

- Jak przejdziesz terapię i już jesteś trzeźwy, bo chory jesteś do końca życia – musisz uważać na mechanizmy, które w każdej sytuacji mogą uruchomić lawinę - wyznaje aktor, który od długiego czasu walczy z alkoholizmem. Choroba ta to nie tylko zwykłe uzależnienie. Ona zmusza ludzi do kłamstw i manipulacji, wysysa szczęście z chorego oraz jego otoczenia. Borys Szyc sam przyznaje, że dał się oszukać alkoholowi. Uwierzył, że przynosi mu on wiele korzyści, gdy tak naprawdę niszczył jego życie prywatne i zawodowe.

Borys Szyc - "Alkohol był sensem życia, obsesją"

- Starałem się dogonić fajny stan, którego nie dało się dogonić, nie zalewając się w trupa - mówi aktor. Przyznaje, że alkohol stał się jego obsesją, a w pewnym momencie nawet jedynym sensem życia. Ciężko mu było zerwać z nałogiem. Pomogła mu w tym kochająca rodzina, ich wsparcie i miłość. Wie jednak doskonale, że są tacy, którym walka z alkoholizmem przychodzi trudniej. Apeluje, żeby o chorobie tej mówić głośno, ale przede wszystkim mądrze. - Alkoholik manipuluje też wszystkimi dookoła, żeby móc dalej pić. Otoczenie więc błędnie pojmuje chęć pomocy, kryje go, tuszuje jego wyczyny i straty, jakie czyni alkohol, ratuje jego "godne imię", a tak naprawdę pomaga mu pić i przeszkadza przejrzeć na oczy - poucza Borys Szyc. Mamy nadzieję, że aktor zerwał z alkoholem już na dobre. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zła wiadomość o Ewie Bem. Już jej nie zobaczymy na scenie
  2. Córka Kaczyńskiej wygląda koszmarnie. Siniaki i rozmazany makijaż
  3. Dwa miliony Polaków dostanie pieniądze! Jest jeden haczyk
  4. Mundial 2018 w cieniu śmierci piłkarza reprezentacji. Został zamordowany
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News