Szyc szczerze opowiedział o swojej chorobie. Zrujnowała mu niemal karierę

Szyc szczerze opowiedział o swojej chorobie. Zrujnowała mu niemal karierę Źródło: youtube/tvnpl/

Borys Szyc poruszył wszystkich jednym ze swoich ostatnich wywiadów. Aktor szczerze opowiedział o poważnej chorobie, która go dotknęła. Wyjawił co czuł w tamtym momencie i co czuje teraz. Koniec jego kariery był blisko.

Borys Szyc niewiele opowiada o swoim życiu prywatnym, jednak niektórych faktów nie był w stanie ukryć. Gdy informacje o jego chorobie obiegły media, zewsząd zaczęło napływać wiele komentarzy, mniej lub bardziej pozytywnych. Bez wątpienia to właśnie te negatywne były dla niego największym ciosem i sprawiały, że uporanie się z problemem było jeszcze trudniejsze. Teraz, gdy ma już wszystko za sobą, nie boi się mówić o przyszłości. 

Borys Szyc szczerze o swojej chorobie. Koniec kariery był blisko 

Specjalnie dla "Gazety Wyborczej" z okazji premiery filmu, w której zagrał główną rolę, czyli Józefa Piłsudskiego, Borys Szyc szczerze opowiedział o problemie, z którym zmagał się jakiś czas temu. Chodzi o alkoholizm, który niespodziewanie zawładnął jego życiem. Szyc otwarcie przyznał, że był to niewyobrażalnie trudny czas, który zmienił wszystko w jego życiu.

- W pewnych momentach mówisz sobie "być", w innych "nie być". Był czas w rozwoju choroby alkoholowej, kiedy myślałem, że niewiele mnie w życiu czeka, że nie będę już aktorem. Co gorsza, powoli zacząłem się z tym godzić. Okazuje się jednak, że możesz zmienić wszystko o 180 stopni. Rozczaruję więc tych wszystkich, którym wydaje się, że obrażą mnie, pisząc "ty alkoholiku". Dla mnie to żadna obelga - powiedział. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Trudny czas ma już za sobą 

Szyc z dumą, ale i przejęciem wyznaje, że uporał się z potworną chorobą, a fakt, że kiedykolwiek zmagał się z alkoholizmem, wcale nie jest dla niego wstydliwy. Podkreśla jednak, że dotarcie do tego było jednym z etapów leczenia, bowiem każdy alkoholik potrzebuje czasu, by zrozumieć problem i przestać się go wstydzić. Aktor jest szczęśliwy, że udało mu się wygrać tę ciężką walkę i teraz znów może w pełni korzystać z życia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media
2. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

 - Już nie, choć wstyd to w przypadku alkoholizmu pierwsza bariera do pokonania (…). Mam to za sobą. Powrót do żywych i trzeźwych to moje największe zwycięstwo - wyznaje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Gwiazdor TVN ma o 34 lata MŁODSZĄ dziewczynę. Jest starszy nawet od jej ojca. Aż ciężko w to uwierzyć
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

Źródło: na temat 

Następny artykuł