Tylko u nas! Borys Budka: Kaczyński wysłał Szydło na emeryturę

Tylko u nas! Borys Budka: Kaczyński wysłał Szydło na emeryturę

Emerytura polityczna w Parlamencie Europejskim? Niejeden polityk czy samorządowiec wziąłby taki scenariusz w ciemno. W przypadku liderów krajowej polityki jest to jednak zsyłka na polityczną emeryturę - przekonuje w rozmowie z reporterką Pikio.pl Borys Budka, jeden z liderów Platformy Obywatelskiej.

Wczoraj PiS ogłosiło "czołówki" swoich list wyborczych przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej dyskusji wzbudza nazwisko wicepremier, a byłej szefowej rządu, Beaty Szydło.

Zdaniem Borysa Budki, posła Platformy Obywatelskiej, o mandat europosła będą walczyli politycy PiS, którzy nie popisali się w Polsce. W rozmowie z reporterką Pikio.pl Agatą Kulasiewicz polityk opozycji wyliczył wszystkie "grzechy" kandydatów do europarlamentu.

Borys Budka: "Anna Zalewska zobaczy chaos w polskiej szkole z Brukseli. Krzywda ją nie spotka"

- To ewakuacja do Brukseli. Doskonale wiedzą, że ich czas się kończy. Chcą uciec od odpowiedzialności. Najlepszym przykładem jest pani Anna Zalewska, dzięki której we wrześniu dojdzie do największego w historii chaosu w polskiej szkole. Zbiegną się dwa roczniki: ostatni rocznik gimnazjum i pierwszy rok szkoły podstawowej. Brakuje miejsc w szkołach, rodzice będą mieli pretensje, a Pani Anna Zalewska chce sobie to oglądać z Brukseli już będąc pewną, że ją krzywda nie spotka - powiedział Borys Budka.

Polityk PO: "Emerytura dla Beaty Szydło, na którą wysyła ją prezes PiS"

Poseł Budka nie ma wątpliwości co oznacza małopolska "jedynka", którą PiS wyznaczył Beacie Szydło. W jego ocenie prezes PiS Jarosław Kaczyński zsyła ją stopniowo na polityczną emeryturę. - Myślę, że to jest na otarcie łez. Najpierw pan prezes Kaczyński uznał rok temu, że pani prezes Szydło nie nadaje się na premiera. Zrobił z niej wicepremiera bez teki, który słynie z tego, że jeździ po kraju kolumnami rządowymi na koszt podatników. A teraz na kolejne otarcie łez chce ją wysłać do Brukseli. To jest taka polityczna emerytura, na którą prezes ją wysyła - powiedział w rozmowie z Pikio.pl. Z drugiej strony nie kryje zaskoczenia nominację Joachima Brudzińskiego, bliskiego zaufanego prezesa PiS.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: - Był typowany na pisowskiego delfina, a tymczasem też ucieka do Brukseli - skomentował. Listy czołowych kandydatów PiS spuentował dosadnie. - To są osoby co do których niezadowolenie społeczne będzie coraz większe. Niektórzy dostają nagrodę za to, że przeszli do PIS-u, tak jak np.: Saryusz-Wolski, czy pani minister Możdżanowska - przyznał Budka. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Okropna wiadomość dla Polaków. Wstrząsający materiał Polsatu
  4. Oszałamiająca pensja Małgorzaty Rozenek. To się nie mieści w głowie
  5. Nigdy niewyemitowana żenada. Prowadzącemu „Familiady” aż zrzedła mina, gdy zrozumiał co powiedział
Następny artykuł