Awantura o związki partnerskie w RMF
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk/CC3.0
Oktawian Góral - 15 Czerwca 2020

Borys Budka o związkach partnerskich. Nie dopuścił dziennikarza do głosu

Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, był gościem prowadzonej przez Roberta Mazurka audycji w RMF FM. Podczas wywiadu padło pytanie o wprowadzenie związków partnerskich przez Koalicję Obywatelską. Jakie zdanie ma na ten temat kierujący największą opozycyjną partią? Rozmowa miała zaskakujący przebieg.

Borys Budka został zapytany o kwestię związków partnerskich w audycji Roberta Mazurka. Lider Platformy Obywatelskiej odwoływał się do programu partii, w którym kwestia uregulowania statusu cywilnego osób LGBT+ została opisana. Nie odpowiedział jednak bezpośrednio na pytanie redaktora. Dalszy przebieg rozmowy był dla wielu słuchaczy co najmniej zaskakujący.

Kot ukrył się wśród sówZnajdziesz kota miedzy sowami? Wyzwanie przerasta większość osób, tylko dla wyjątkowych bystrzakówCzytaj dalej

Prowadzona przez Roberta Mazurka audycja cieszy się ogromną popularnością. Dziennikarz znany jest z bezpośredniości, a także zadawania swoim gościom trudnych pytań. Redaktor jest często mocno ironiczny w swoich wypowiedziach. Słuchacze to doceniają, a audycja jest jedną z najbardziej opiniotwórczych w Polsce. Ostatnim gościem publicysty radia RMF FM, był Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej. Poseł był pytany między innymi o związki partnerskie.

Borys Budka o związkach partnerskich

"Ważny jest dla nas każdy człowiek. Nie będziemy wpisywać się w plan PiS, który próbuje skłócić Polaków", mówił na antenie Budka. Odniósł się także bezpośrednio do programu partii, który zawiera zapis o wprowadzeniu w Polsce instytucji rejestrowanych związków dla wszystkich obywateli, bez względu na ich orientację seksualną.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

kobieta zaczęła jeśćZaczęła jeść dwa razy więcej niż zwykle. Z jej ciałem stały się niebywałe rzeczy, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Dziennikarz wielokrotnie zadawał to samo pytanie, Budka uznał jednak, że odwołanie się do programu będzie wystarczające. Po kilku próbach dziennikarza powiedział w końcu: "Mamy w programie związku partnerskie, będzie to można zrealizować, kiedy będzie większość parlamentarna. Na razie najważniejszym zadaniem PO jest rozliczyć władzę PiS z zaniechań w czasie pandemii", wskazał przy tym na konieczność odwołania Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry z obecnych urzędów, gdyż jego zdaniem doszło do realizacji "niewiadomego pochodzenia zamówieniami w czasach pandemii".

Budka gościem i dziennikarzem

Znany z ironii dziennikarz polecił w końcu Budce, by ten sam sobie zadawał pytania, skoro nie chce odpowiadać na te, które wypowiada redaktor. Poseł PO przyjął propozycję dziennikarza i zaczął mówić o ograniczeniu wydatków w komitecie wyborczym Rafała Trzaskowskiego. "Pan łamie wszelkie zasady rozmowy. Nie odpowiada pan na pytania, nie pozwala ich pan nawet zadać", oburzył się Mazurek, który chciał swoim uszczypliwym poleceniem zdyscyplinować posła. Budka nie pozostał mu dłużny, "Sam pan powiedział, żebym zadał sobie pytanie, to sobie je zadałem", odpowiedział publicyście.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, Kasia Cichopek i jej mąż potwierdzili, nie ma już szans na powrót. Zakończyli wspólną przygodę, teraz chcą się zająć swoim życiem. Nie wezmą udziału w "Tańcu z gwiazdami"

2. Śmiertelny wypadek na Podkarpaciu. Rozpędzone auto wjechało w nastolatki

Rozmowa w studio RMF FM przybrała niecodzienny charakter. Budka wcielił się w rolę gościa i gospodarza zarazem, co poirytowało prowadzącego audycję Roberta Mazurka. Znany z zadawania ironicznych pytań dziennikarz znów "podpuścił" swojego współrozmówcę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostał paragon w knajpie i zbladł. Właśnie dzieje się niewyobrażalne nad morzem, ceny zwalają z nóg
  2. Już od piątku rząd luzuje kolejne obostrzenia. Ważna wiadomość dla wszystkich polskich fanów sportu
  3. Przyjaciel Martyniuków ujawnił mediom wstrząsające fakty. Będzie rozwód, już nie ma odwrotu. Zenek cały czas jeździ do młodziutkiej żony syna, by wspierać ją w trudnych chwilach
  4. 27-latek nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, teraz nie żyje. Porażające szczegóły
  5. Kupiła nowe buty, mąż chciał zobaczyć paragon. Powód nie mieści się w głowie
  6. Na zdjęciu ukryta jest panda. Najlepsi widzą ją już po 20 sekundach, reszta szybko się poddaje

TVP prawda o The VoiceWygrał The Voice, ale dopiero teraz się wygadał. Zdradził prawdę o show, stacja nie będzie zadowolonaCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News