Polski raper został skazany na 5,5 roku bezwzględnego więzienia i pół miliona złotych grzywny za posiadanie i handel narkotykami. Wyrok zapadł na podstawie zeznań świadków koronnych. W tym czasie Bonus RPK przeżył prawdziwy rodzinny dramat.

Sprawa rapera od początku wzbudzała kontrowersje. Zdaniem prokuratury Oliwier R. w latach 2008-2011 miał sprzedawać narkotyki. W 2015 roku został oskarżony o nabycie i posiadanie 26 kg marihuany i 400 g kokainy. Wyrok zapadł w oparciu o zeznania Tomasza S. oraz Piotra S. i Michała C. – świadków koronnych, którzy opisali sytuację.

Oprócz zeznań świadków nie było żadnego materiału w sprawie, który mógłby potwierdzić winę rapera. Postępowanie było kontrowersyjne przez wzgląd na fakt, że prokurator opierał swoje zarzuty, przywołując… teksty piosenek Oliwera R. znanego jako Bonus RPK. „Kapuś, kapuś, je… ściera. Grał gangstera, dziś ma status frajera” – cytował w sądzie prokurator.

W tym czasie w życiu rapera rozegrała się prawdziwa tragedia. Bonus RPK w lutym 2015 roku trafił do więzienia. Jego partnerka była w ciąży z drugim dzieckiem. W 34. tygodniu ciąży kobieta poroniła. Dla obojga była to nieopisana tragedia.

– Nie było żadnych okoliczności łagodzących. Nawet przykra historia, która nas spotkała. Straciliśmy dziecko, kiedy moja Dominika była ciąży – przyznał w wywiadzie raper.

Bonus RPK stracił dziecko i trafił do więzienia. Jak ta tragedia wpłynęła na jego życie?

Bonus RPK już zapowiedział odwołanie od wyroku. Raper skwitował, że w sprawie nie ma żadnych twardych dowodów i że jego jedynym źródłem utrzymania jest praca artystyczna i wpływy ze sprzedaży sklepu odzieżowego, którego jest właścicielem. Warszawscy raperzy stoją po stronie kolegi z branży.

Zorganizowali akcję „MuremZaBonusem”, a podpisali się pod nią Wojtek Sokół, Tede, Quebonafide, Bilon czy Borixon. Skazany podkreśla, że wyrok sądu miał pokazać sukces polskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawach związanych z narkotykami. Zdaniem rapera padł ofiarą zemsty wroga sprzed lat. Opowiadając swoją historię, podkreśla, że taka sytuacja może spotkać każdego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Skazany polski muzyk przerywa milczenie! Zniszczyli mnie dla 500 plus.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jeden z najpopularniejszych polskich muzyków za kratami! Przerażające przestępstwo

PRZECZYTAJ TAKŻE: Psi dramat na polskiej ulicy! Agresywny pitbull rzucił się na kobietę i jej psa

 

https://www.youtube.com/watch?v=iqY1Frk545s
SONY DSC
https://www.youtube.com/watch?v=D3aHJUM7Ix0

 

Jaki zawód powinieneś wykonywać zgodnie z twoim znakiem zodiaku? [ZDJĘCIA]

Dramatyczne wyznania gwiazd! Cierpią na psychiczne choroby

Dlaczego to zrobiły? 14 gwiazd, które odebrały sobie życie [ZDJĘCIA]