Największe polskie media obiegły w ostatnim czasie informacje dotyczące wyroku, który za handel narkotykami usłyszał znany krajowy raper, Bonus RPK. Chociaż decyzja sądu w jego sprawie już zapadła, muzyk stanowczo odcina się od postawionych mu zarzutów. Jak obecnie twierdzi, wykorzystano go jedynie, aby… pozyskać pieniądze na realizowanie polityki społecznej, z którą związany jest program 500 plus.

Decyzją przedstawicieli polskiego wymiaru sprawiedliwości Bonus trafi wkrótce do więzienia na pięć i pół roku. Poza tym musi wpłacić do Urzędu Skarbowego prawie pół miliona złotych, które miał zyskać na sprzedaży narkotyków, w tym marihuany oraz kokainy.

Bonus RPK trafi za kraty

Sam raper twierdzi wciąż stanowczo, że będzie odwoływał się od wyroku, gdyż jest on niesprawiedliwy. Zapewnia bowiem, iż śledztwo oparto nie na dowodach, a na zeznaniach świadka koronnego, który skłamał, aby pozostać na wolności.

– Moje zarzuty dotyczą lat 2008-2010, czyli w wieku 20 lat miałbym zarobić prawie pół miliona na narkotykach… Gdzie te pieniądze?? Przecież to jakaś abstrakcja!!! Nie tylko skrzywdzili mnie, ale również moich bliskich, moją Rodzinę!!! (…) Ta sprawa to jedna wielka pokazówka!!! Dzięki nam (pokrzywdzonym), prokurator i sędzia, wyrabiają statystyki, dostają premie i awanse… My natomiast jesteśmy bezradni i nie możemy zrobić NIC!!! (…) Ta sprawa była przegrana od samego początku!!! Po prostu trafiłem w machinę Ludzkiej krzywdy i stałem się jej trybem!!! W tym kraju każdy każdego może bezkarnie pomówić i skazać na lata!!! – napisał raper na swoim profilu na Facebooku.

– Domyślam się, że wyrok, który dziś mnie zdeptał, to między innymi knebel za treści antysystemowe, które poruszam w swoich utworach… Jednak podobno mamy w Polsce wolność słowa i jeśli coś nam się nie podoba, to chyba możemy o tym głośno mówić?? – dodał Bonus RPK.

Czy to wszystko jedynie dla 500 plus?

Co ciekawe, muzyk stwierdził także, iż skazywanie takich ludzi, jak on sam, ma jedynie wspomagać krajowy budżet. W jaki sposób?

– Obecna władza chce nas zniewolić, ocenzurować, wejść w nasze życie i decydować za nas, co mamy robić i ile za to płacić!!! Na moim przykładzie możecie zobaczyć, jak łatają dziury w budżecie i jak niszczą Ludzi, wyzyskując obiecane kwestie m.in 500+!!! – napisał wściekły raper.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.


Słuchasz hip-hopu?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Gwiazdy, które zmarły przedwcześnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wstrząsające


Jaki zawód powinieneś wykonywać zgodnie z twoim znakiem zodiaku? [ZDJĘCIA]