Każdy kraj chciałby mieć swojego rodaka na stanowisku szefa RE. PiS nie chce jednak wspierać Donalda Tuska w walce o stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Rządzący mają przy tym świadomość, że żaden kandydat Prawa i Sprawiedliwości nie ma najmniejszych szans w wyścigu o fotel w RE. Wymyślono więc trzecią drogę.

 Według Financial Times, Beata Szydło sondowała część krajów członkowskich UE ws. ich poparcia dla innego kandydata: Jacka Saryusza-Wolskiego. Polityk ten jest obecnie deputowanym do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Financial Times zaznacza, że jeśli Szydło faktycznie zdecyduje się wystawić swojego kandydata w wyborach to będziemy mogli mówić o dramatycznym zwrocie akcji. Według FT w obecnej sytuacji zwycięstwo Tuska jest jedynie formalnością.

Powyższy manewr postanowił na Twitterze skomentować legendarny polski piłkarz i prezes PZPN – Zbigniew Boniek. Chociaż Boniek sprawuje obecnie prestiżowa funkcję, to w swoich wpisach nie grzeszy dyplomatycznym podejściem. Otwarcie naśmiewa się z dziennikarzy, sportowców oraz polityków.

...

Zobacz również