Boniek w swoim stylu komentuje wpadkę polskich piłkarzy z Kazachstanem

Boniek w swoim stylu komentuje wpadkę polskich piłkarzy z Kazachstanem

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej słynie z często ostrych i szczerych wypowiedzi nie tylko w kontekście sportu ale również odnośnie polityki. Tym razem skomentował rozczarowujący wynik polskiej reprezentacji, która w niedzielę zmierzyła się z Kazachstanem w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. 

Jeszcze przed niedzielnym meczem nikt nie dopuszczał możliwości, że polscy piłkarze wrócą do domu bez trzech punktów. Reprezentacja Kazachstanu w piłce nożnej - przynajmniej na papierze - jest o wiele gorszą drużyną od naszej i zdobycie kompletu punktów w eliminacjach miało być jedynie formalnością.

Początek meczu zapowiadał się bardzo dobrze. Robert Lewandowski i Bartosz Kapustka trafili w siatkę przeciwników i prowadziliśmy dwoma golami. Mieliśmy szansę na więcej bramek, jednak Arkadiusz Milik dwukrotnie zmarnował szansę, najpierw trafiając w poprzeczkę a potem w słupek.

W drugiej połowie wszystko zaczęło się psuć. Polacy zaczęli grać wolniej i popełniać więcej błędów, z których korzystali Kazachowie. Dwie bramki Siergieja Chiżniczenki dały Kazachom remis.

Wszyscy oczekiwali o wiele lepszego występu Polaków w eliminacjach mistrzostw świata, tym bardziej po bardzo dobrym, występie naszych piłkarzy w EURO 2016. Zawiedziony jest także prezes PZPN, który w swoim stylu, bez ogródek, skomentował wynik niedzielnego meczu.

 - Krótko, zawaliliśmy i nie ma co się tłumaczyć, gramy dalej - punktów szkoda - napisał Zbigniew Boniek na twitterze.

Bez tytułu

Następny mecz polskiej reprezentacji odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym. Polscy piłkarze zmierzą się wtedy z Danią (8.10.2016) oraz Armenią (11.10.2016).

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News