Nie tylko bon turystyczny. Emilewicz oficjalnie zapowiedziała kolejne udogodnienia na wakacje

Nie tylko bon turystyczny. Emilewicz oficjalnie zapowiedziała kolejne udogodnienia na wakacje Źródło: wikipedia.org Maciek82301

Bon turystyczny to nie wszystko, na co mogą liczyć Polacy? W mediach pojawiły się zaskakujące informacje, przekazywane przez samą Jadwigę Emilewicz, dotyczące kolejnych udogodnień na wakacje. Wiele osób już zaciera ręce z radości.

Zapowiadany przez rząd bon turystyczny był dla obywateli naszego kraju dużym szokiem i od samego początku budził sporo emocji. Jedni byli za, a inni przeciw. Kolejni domagali się zmiany reguł, na jakich zostanie on przyznany. Celem rządu było tylko jedno - wspomóc polską branżę turystyczną po trudnych miesiącach spowodowanych panującą na świecie pandemią. Szczególnie teraz, gdy granice zostały otwarte, władzom zależy, by Polacy spędzili wakacje w rodzimym kraju i wspomogli gospodarkę.

Bon turystyczny to nie wszystko? Emilewicz zapowiedziała kolejne udogodnienia 

Cytowana przez RMF24 minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, zapowiedziała, że rząd planuje wprowadzić kolejne udogodnienia jeżeli chodzi o branżę turystyczną. Mowa m.in. o zwrocie kosztów za przepłacone wycieczki, które nie odbyły się z powodu koronawirusa. Podkreśliła, że władze chcą "zdążyć z tym pakietem jeszcze przed wrześniem".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Przygotowujemy dla branży turystycznej kolejne instrumenty wsparcia, w tym gwarancje na zwroty dla klientów przedpłaconych wycieczek, które nie odbyły się z powodu wybuchu pandemii. 2 lipca w MR odbędzie się kolejne spotkanie z branżą w tej sprawie. Chcemy zdążyć z tym pakietem przed wrześniem. [...] Początek jesieni będzie zatem krytycznym okresem dla firm turystycznych, które będą musiały zwracać klientom pieniądze za przedpłacone przed marcem wycieczki, które nie doszły do skutku - mówiła cytowana przez RMF24 Jadwija Emilewicz. 

Jak zapowiada wicepremier Jadwiga Emilewicz, rząd chce wspomóc również touroperatorów, którzy jesienią tego roku będą musieli opłacić odnowienie gwarancji ubezpieczeniowych. Dla biur podróży będą to ogromne koszta, które z kolei mogą nieść za sobą zaburzenie płynności finansowej. Władze chcą być na tę okoliczność przygotowane. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę nagle obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje artysta Piwnicy pod Baranami, wielka strata

2. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę

- We wrześniu przypada również termin odnawiania gwarancji ubezpieczeniowych przez biura podróży. Nałożenie tych terminów spowoduje dla wielu przedsiębiorców poważne kłopoty w płynności finansowej. - mówiła Emilewicz podkreślając, że resort rozwoju, wspólnie z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym, już przygotowuje "instrument wsparcia, który ułatwi zwroty tak, aby firmy przetrwały na rynku" - Będą to zwroty gwarantowane przez Skarb Państwa. [...] W pakiecie znajdą się rozwiązania dotyczące takich kwestii, jak ubezpieczenia społeczne czy postojowe. Bon turystyczny, nad którym trwają obecnie prace w parlamencie nie jest zatem naszym ostatnim słowem skierowanym do branży turystycznej. - dodała. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  3. Skandal w Biedronce, porażające nagranie wyciekło do sieci. Pilne poszukiwania klienta
  4. Nagranie mieszańca Podkarpacia przyprawia o ciarki. Dantejskie sceny i chaos, rozszalała pogoda dała się we znaki
  5. Zostawił ładowarkę włączoną do prądu i wyszedł z domu. Najgorsza decyzja jego życia, skutki okazały się katastrofalne
  6. Porażająca agresja w jednym z autobusów. Pasażerowie bali się odezwać, przeżyli chwile grozy

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News