Bon turystyczny może być zagrożony.
Pixabay pasja1000
Jakub Kossakowski - 29 Maja 2020

1000 zł na wakacje zagrożone. Rząd po cichu wycofuje się z obietnicy złożonej 7 mln Polakom

Bez wątpienia bon turystyczny to jeden z tych pomysłów rządu, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Któż nie chciałby otrzymać 1000 złotych na wydatki związane z wypoczynkiem na terenie Polski? Okazuje się jednak, że świadczenie może nie wejść w życie.

Pandemia sprawiła, że wiele branży dotkliwie odczuło jej skutki na swoich finansach. Należą do nich między innymi przedsiębiorstwa związane z turystyką. Rząd planował pomóc w tej kryzysowej sytuacji. Rozwiązaniem miał być bon turystyczny, który Polacy mogli wykorzystać na wczasy w Polsce.

COVID-19 koronawirus przełomWielki sukces Polaków. Przełomowe odkrycie o COVID-19, zagadka rozwiązanaCzytaj dalej

Bon turystyczny miał być kolejną formą wsparcia

Niedawno wspominaliśmy o tym, czym dokładnie jest bon turystyczny. Z całą pewnością tego typu świadczenie ucieszyłoby zarówno turystów jak i przedsiębiorców, którzy parają się branżą turystyczną. Okazuje się jednak, że projekt może nie wejść w życie. Rząd dostrzegł pewne problemy, które mogą nie pozwolić na jego zrealizowanie.

Bon turystyczny miał trafić do 7 milionów Polaków. Podczas swojej kampanii prezydenckiej Andrzej Duda zachęcał rząd do przyśpieszenia prac nad tym projektem tak, aby środki trafiły w ręce Polaków jeszcze przed wakacjami. Był to jeden z głównych tematów rozmów, które prowadził Andrzej Duda z wicepremier Jadwigą Emilewicz. Portal Wirtualna Polska informuje, że Ministerstwo Rozwoju potwierdziło prezydentowi, iż prace nad programem są mocno zaawansowane. Pojawiły się jednak pewne utrudnienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jajka w ziemiDo dziury w ziemi wrzucił jajka i polał słodkim napojem. Chwilę potem wydarzyło się niebywałe, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Czy bon turystyczny wejdzie w życie?

Nie da się ukryć, że bon turystyczny to świadczenie, które jest niezwykle kosztownym przedsięwzięciem. W momencie kryzysu ekonomicznego, z którym zmaga się praktycznie cały świat wydatek 7 miliardów złotych z budżetu państwa może być uznana za lekkomyślne posunięcie. Na temat świadczenia wypowiedział się rzecznik rządu Piotr Mueller.

- W środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się z krytycznymi głosami co do tej koncepcji. Ta pomoc mogłaby trafiać do podmiotów, które ucierpiały mniej lub bardziej. W związku z tym, na naszym biurku są różnego rodzaju propozycje, które mają być bardziej celowanymi propozycjami do poszczególnych firm czy segmentów branży turystycznej. Nie chciałbym jeszcze tego rozstrzygać, ale faktycznie pojawiają się argumenty, które pokazują, że pomoc kierowana do tych, którzy najbardziej ucierpieli, może być bardziej efektywna - powiedział rzecznik rządu w rozmowie z Radiem Plus, przytaczanej przez portal Wirtualna Polska.

Dzisiaj grzeje:

1. Miało być 1200 złotych od poniedziałku. Wiemy, ile naprawdę dostaną Polacy "na głowę", niestety nie mamy dobrych wieści

2. Bardzo przykry widok grobu małej Madzi z Sosnowca. Nikt już nie pamięta o jej cierpieniu?

Warto zauważyć, że Piotr Mueller zapytany o to czy rząd zrezygnuje z projektu, którym jest bon turystyczny, nie zaprzeczył. Niewykluczone, że świadczenie może okazać się zbyt dużym obciążeniem dla budżetu państwa. W związku z tym możliwe, że bon turystyczny nie wyjdzie w życie, ewentualnie ta forma wsparcia przyjmie zupełnie inną formę niż ta zapowiadana przez Ministerstwo Rozwoju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Została mamą w wieku 13 lat. Rówieśnicy szydzili z niej i wróżyli ponurą przyszłość, zaskoczyła jednak wszystkich
  2. Polski gwiazdor miał poważny wypadek. Ranił drugiego kierowcę. Może trafić na trzy lata do więzienia
  3. Rozstrzygnęły się losy emerytów. Wszystko zacznie się od 1 czerwca, lepiej się przygotować
  4. Kobieta umierała w czasie porodu, mąż miał się z nią tylko pożegnać. 24 godziny później doszło do niebywałej rzeczy
  5. Gwiazda "M jak miłość" opisała konkretne objawy choroby. Wiele osób ich nie dostrzega, póki nie jest za późno
  6. Wyjął 50 zł i zapłacił w restauracji. Nagle kasjer zbladł, bo odkrył prawdę o banknocie

Nastolatka11-latka była w stanie śmierci mózgowej przez 4 lata. Nagle wydarzyło się najbardziej niespodziewane, rodzina zdębiała z wrażeniaCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News