Niektóre dzieci dostaną po 1000 złotych. Wiadomo już, komu ma przysługiwać

Niektóre dzieci dostaną po 1000 złotych. Wiadomo już, komu ma przysługiwać Źródło: Pixabay.com cocoparisienne

Bon turystyczny ma wynosić 500 złotych na dziecko, jednak niektórzy rodzice będą mogli liczyć na dwukrotnie wyższe rządowe wsparcie, przeznaczone na ich wakacyjny odpoczynek w kraju. Wiadomo już, komu przysługuje nowe świadczenie.

Bon turystyczny ma być przyznawany w formie elektronicznego vouchera, który będzie można zrealizować w wybranych miejscach, umieszczonych na liście ogłoszonej przez Polską Organizację Turystyczną. Większość dzieci ma dostać po 500 złotych, jednak niektóre z nich mogą liczyć na aż dwukrotnie wyższe świadczenie.

Bon turystyczny - niektóre dzieci dostaną nawet 1000 złotych

Nad systemem bonów turystycznych Polski rząd pracuje już od kilku miesięcy. Nowe świadczenie ma wesprzeć rodziców i zapewnić im środki pieniężne, do wykorzystania w formie vouchera na pokrycie kosztów wakacyjnego wypoczynku swoich pociech na terenie naszego kraju. Według obecnego projektu, elektroniczny bon będzie można wykorzystać w wybranych miejscach, umieszczonych na specjalnej liście opracowanej przez Polską Organizację Turystyczną.

Bon turystyczny ma być nie tylko wsparciem dla polskich rodzin, ale przede wszystkim dla branży turystycznej w kraju, która została dotknięta kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Z tego powodu nie będzie można zapłacić nim za atrakcje czy wyżywienie - pieniądze będą musiały być przeznaczone na nocleg.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych mają dostać 1000 złotych w ramach bonu turystycznego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bon w wysokości 500 złotych ma przysługiwać każdemu dziecku, tak samo jak świadczenie 500 plus. Wyjątkiem są jednak rodzice niepełnosprawnych pociech, którzy mają otrzymać dwukrotnie wyższy dodatek. Niepełnosprawne dzieci będą mogły uzyskać od państwa 1000 złotych wsparcia.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Wróci bezwzględny nakaz

2.Minister zapowiada powrót obowiązkowych maseczek. Słowa Łukasza Szumowskiego rozwścieczyły wiele osób

Voucher nie będzie przyznawany automatycznie. Rodzice, którzy będą chcieli skorzystać z pieniędzy, muszą zalogować się na specjalnej platformie, którą uruchomi Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS zajmie się weryfikacją danych i potwierdzeniem, że jesteśmy poborcami świadczenia 500 plus. Dopiero wtedy dostaniemy SMS-a ze specjalnym kodem, który będzie trzeba podać przy rezerwacji noclegu czy koloni dla dziecka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niestety, już wiadomo za jakie produkty zapłacimy jak za dobra luksusowe. Zmiany wchodzą w życie 1 lipca, ale jest też dobra wiadomość
  2. Panika w świecie sportu. Słynny zawodnik mógł zarazić inne gwiazdy COVID-19
  3. Tylko nieliczni wiedzą, co jest napisane na grobie zamordowanej córki Eleni. Łzy same napływają do oczu
  4. Sanepid wydał komunikat najwyższej wagi. Poszukiwane są konkretne osoby, które były w kościele na procesji Bożego Ciała
  5. Halinka ze Świata według Kiepskich przekazała smutną wiadomość. Polsat nie będzie już więcej nagrywał odcinków ukochanego sitcomu Polaków?
  6. Marta Kaczyńska ma dziś okrągłe urodziny. Ciężko uwierzyć, ile naprawdę ma lat

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News