500 albo 1000 złotych na głowę dla nawet 6,5 miliona osób. Polacy w końcu dowiedzieli się, jak bez wysiłku mogą dostać pieniądze

500 albo 1000 złotych na głowę dla nawet 6,5 miliona osób. Polacy w końcu dowiedzieli się, jak bez wysiłku mogą dostać pieniądze Źródło: cocoparisienne / pixabay

Bon turystyczny będzie wynosić 500 albo 1000 złotych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez polskich polityków, może on trafić aż do 6,5 miliona dzieci w całym kraju. W końcu wiadomo też, jak będzie można się ubiegać o dodatkowe pieniądze na wakacje i jak z nich skorzystać.

Bon turystyczny znalazł się w projekcie ustawy, którą przygotował Andrzej Duda. Teraz projekt trafi do Sejmu i Senatu, by wrócić na biurko prezydenta. Wiadomo już, co znalazło się w ustawie i jakie działania należy podjąć, by otrzymać dodatkowe pieniądze na wakacje. 

Bon turystyczny — ile będzie wynosił?

Jeżeli projekt ustawy prezydenta przejdzie, rodzice jadący w tym roku na wakacje, otrzymają dodatkowe pieniądze. Bon turystyczny dla rodziców zdrowego dziecka ma wynieść 500 złotych, a dla niepełnosprawnego będzie to 1000 złotych. Wszyscy rodzice czekają tylko, aż ustawa zostanie podpisana, by mogli skorzystać z dofinansowania na wakacje. Bon turystyczny będzie wypłacany na każde dziecko. W przypadku rodziców z trójką zdrowych dzieci mogą oni otrzymać 1500 złotych. 

- Chcemy jak najszybciej przyjąć bon turystyczny 500 plus. Mam nadzieję, że od lipca program będzie funkcjonował. Apeluję do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, żeby nie było opóźniania prac, bo miliony rodzin i przemysł turystyczny czekają na ustawę - przekazał w rozmowie z SE, Stanisław Karczewski.

Na temat bonu turystycznego wypowiadała się także ostatnio Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju, która przekazała, że z dodatkowych pieniędzy będzie mogło skorzystać nawet 6,5 miliona dzieci z całej Polski. "Bon 500 plus będzie można realizować na noclegi, wycieczki, kolonie lub obozy harcerskie", zaznaczyła. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Bon turystyczny - najważniejsze informacje 

Bon turystyczny otrzymają rodzice, którzy zarejestrują się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, czyli tam, gdzie rozliczane są dodatkowe fundusze z programu 500 plus. Wielu rodziców zastanawia się także, jak będzie można skorzystać z bonu. Okazuje się, że przed opłaceniem pobytu dziecka na koloniach czy w hotelu, wystarczy poinformować organizatorów czy właścicieli hotelu o zamiarze skorzystania z bonu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Przełom w walce z COVID-19 w Polsce? Rozpoczęto produkcję najnowszego leku

2. Szumowski chce zrezygnować z funkcji ministra zdrowia? Zaskakujące doniesienia

Rodzice będą mogli skorzystać z bonu do marca 2022 roku. Warto też wiedzieć, że pieniądze z bonu turystycznego będą zwolnione z podatku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W jednym rejonie Polski sypie grzybami, aż miło. Podajemy konkretne miejsca, gigantyczne zbiory gwarantowane
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Potężna nawałnica nad polskim miastem. Zdjęcia mieszkańców zwalają z nóg, było bardzo groźnie
  4. Szumowski podjął ostateczną decyzję. W dwóch gminach wprowadzony zostanie bezwzględny zakaz
  5. Rząd wprowadza nowy obowiązek dla kierowców. Za brak jednej rzeczy grożą wysokie kary
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

źródło: SE

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News