Gorzka prawda o bonie turystycznym wyszła na jaw. Zyskają naprawdę nieliczni

Gorzka prawda o bonie turystycznym wyszła na jaw. Zyskają naprawdę nieliczni Źródło: PhotoMIX Company/Pixels

Bon turystyczny sprawi, że zyskają tylko nieliczni? Wiadomo już, że dodatkowe świadczenie, kryje w sobie gorzką prawdę. Sytuacja miała wyglądać zupełnie inaczej.

Bon turystyczny, dzięki ustawie podpisanej przez Andrzeja Dudę w piątek, już niebawem trafi do rodziców. Na każde dziecko przysługiwać będzie 500 złotych, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie zostanie podwojone, sięgając 1000 złotych. Świadczenie nie zostanie wypłacone w formie gotówki, rodzice i opiekunowie otrzymają specjalny kod, którym będą mogli zrealizować wakacyjne opłaty.

Bon turystyczny wspiera polskie przedsiębiorstwa? 

W założeniu polityków wypłata bonów miała przełożyć się na wparcie polskiej turystyki w czasie pandemii. Niestety, jak się okazuje, na tym pomyśle nie skorzystają wszyscy. Na zysk i rzeczywistą pomoc od rodziców mogą liczyć tylko ci przedsiębiorcy, którzy zaproponują najtańsze noclegi. 

Polska Agencja Prasowa w rozmowie z prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Ireneuszem Węgłowskim, podjęła temat o skutkach bonu turystycznego. Okazuje się, że największym problemem jest to, że dodatkowe świadczenie zostało przyznane tylko dla dzieci. 

 - Finansując wypoczynek dzieci i młodzieży, rząd wspomaga ruch turystyczny z nim związany głównie w czasie wakacji i ferii szkolnych, kiedy obiekty wypoczynkowe i tak mają względnie dobre obłożenie - zdradził. 

Ze słów Węgłowskiego wynika więc, że pieniądze i tak trafią do hoteli, które w sezonie są oblegane. Tam, gdzie klientów od lat nie ma, nie skorzystają na rządowej pomocy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bon turystyczny wesprze tylko te miejsca, które od lat dobrze sobie radzą

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego oszacowała, że w wakacje 2020 aż w 70 procentach obiektów na terenie całego kraju, nie zostaną one zapewnione nawet w 40 procentach. Węgłowski jest przekonany, że rządowa pomoc, by rozruszać branżę turystyczną, powinna w pierwszej kolejności trafić do hoteli w dużych miastach i nastawionych na klientów biznesowych. 

- Przeciętnego Kowalskiego podróżującego z dziećmi nie będzie stać na skorzystanie z hoteli średniej i wyższej kategorii. Nie zarobią także obiekty, które są nastawione na obsługę gości z segmentu biznesowego. Program bonów nie pomoże też hotelom miejskim, które ucierpiały najbardziej, a wiele z nich nadal pozostaje zamkniętych - dodał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tadeusz Rydzyk szalał ze słynną piosenkarką. Wszystko pokazano w TV Trwam

2. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

Węgłowski dodał, że sytuacja mogłaby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby dodatkowe świadczenia zostały przyznane nie tylko dla dzieciom, ale na przykład również emerytom Politycy zastanawiali się nad takim rozwiązaniem, jednak ostatecznie bon turystyczny trafił tylko do dzieci. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie
  2. Bezdomna kobieta poprosiła Zbigniewa Wodeckiego o jedzenie. Nieprawdopodobny gest artysty poruszy każdego
  3. W sieci pojawiło się zdjęcie Kurskiego z byłą żoną sprzed 20 lat. Niebywałe, że koniec przyszedł niedługo potem
  4. Nieznane oblicze Tadeusza Sznuka ujawnione. Nikt nie miał pojęcia, nikt by się nie spodziewał
  5. Przyłapali ich, zaraz po ślubie. Ujawniono co Jacek Kurski z nową żoną zrobili po ceremonii
  6. Cezary Żak i Katarzyna Żak rozwodzą się? Jest oficjalne oświadczenie aktora

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News