Bon turystyczny - właśnie poznaliśmy szczegóły. Są powody do radości

Bon turystyczny - właśnie poznaliśmy szczegóły. Są powody do radości Źródło: Pixabay

Bon turystyczny 500+ to projekt, którego celem jest ratowanie polskiej turystyki po miesiącach zamrożenia z powodu pandemii koronawirusa. Poznaliśmy dzisiaj kolejne szczegóły finansowego wsparcia dla polskich rodzin. Są duże powody do radości.

W piątek 19 czerwca w Sejmie miało miejsce pierwsze czytanie projektu ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Jest to inicjatywa ustawodawcza prezydenta Andrzeja Dudy. Projekt zakłada udzielenie jednokrotnego świadczenia w wysokości 500 zł dla rodziców każdego dziecka. Świadczenie ma być zrealizowane w formie e-kodu, za pomocą którego będzie można zarezerwować wakacje.

Najważniejszą informacją, jaką podała dzisiaj Anna Surówka-Pasek, minister w Kancelarii Prezydenta, to fakt, że świadczenie będzie zwolnione zarówno z podatku, jak i nie będzie wpływało na inne świadczenia, które zależą od wysokości dochodu. Minister dodała, że bon ma dwa główne cele: wsparcie polskich rodzin oraz wsparcie polskiej branży turystycznej.

Bon turystyczny pomoże?

- Wartość bonu (500 zł - PAP) będzie zwolniona z podatku dochodowego, ale także nie będzie wliczana do wysokości dochodu, od którego zależy nabycie prawa do różnego rodzaju świadczeń - podaje Polska Agencja Prasowa. Jak dalej cytowano, Surówka-Pasek zwracała uwagę na to, że bon będzie można wykorzystać wielokrotnie, aż do wyczerpania zgromadzonej na nim puli pieniędzy.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

E-kod ma być przyznawany automatycznie, co jest zmianą w stosunku zapowiedzi, gdyż w pierwotnej wersji miał on przysługiwać tylko tym, którzy o niego wystąpią za pośrednictwem platformy ZUS-u. Kontrola zasadności ma następować wybiórczo i po fakcie przyznania świadczenia. - Dlatego pan prezydent ma nadzieję, że już w tym roku, w te wakacje, uprawnione dzieci będą mogły skorzystać z wakacji, dzięki którym będą mogły również rodziny wesprzeć polską branżę turystyczną - przekazała minister.

Po wielu protestach i wystąpieniu matki niepełnosprawnego dziecka na wiecu wyborczym Dudy, ten postanowił przyznać dodatkowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych. Będzie to dodatkowy bon o wartości 500 złotych.  - Oznacza to, że rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, na jedno dziecko będą mogły uzyskać łącznie kwotę 1 tys. zł, co - jak ma nadzieje pan prezydent - pozwoli na zorganizowanie wypoczynku nie tylko takiemu dziecku, ale i opiekunowi, który z tym dzieckiem będzie mógł spędzić czas - tłumaczyła Surówka-Pasek.

Świadczenie bonu wakacyjnego przysługuje na wszystkie, dzieci objęte programem 500+, także tym w pieczy zastępczej. Bon zachowa ważność do końca marca 2022 roku. Zdaniem Kancelarii Prezydenta, bon ma wesprzeć polską branżę turystyczną, która w wyniku pandemii bardzo mocno ucierpiała. Przedstawiciele branży turystycznej są jednak innego zdania - okazuje się, że e-kodem nie zapłacimy za posiłki w restauracjach, a pod znakiem zapytania pozostaje realizacja świadczenia w biurach podróży. Jak dotąd  brakuje szczegółowych wytycznych dla branży wyjaśniających jak będzie przebiegała realizacja bonu.

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje uwielbiany aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsatu. Bardzo smutne informacje

2. Zajada się nimi wielu Polaków. Niestety są bardzo szkodliwe dla zdrowia

Bon ma mieć postać e-kodu i nie może być wymieniony na gotówkę, ani inne środki płatnicze. Za pomocą bonu będziemy mogli zapłacić za pobyt w hotelu lub imprezę turystyczną, także zagraniczną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W jednym rejonie Polski sypie grzybami, aż miło. Podajemy konkretne miejsca, gigantyczne zbiory gwarantowane
  2. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Kolejne obostrzenia. Tym razem chodzi o organizacje meczów
  3. Watykan potwierdził przykre doniesienia. Chodzi o papieża Franciszka
  4. Rząd zniósł kluczowy dla wielu Polaków zakaz. Już od 1 lipca
  5. Pojedziesz zatankować i ostro się zdziwisz. Zmiana obejmie wszystkich kierowców
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Źródło: WNP.pl

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News