Sejm już zdecydował. Jeszcze jedna grupa dostanie dodatkowe pieniądze, nikt się nie spodziewał

Sejm już zdecydował. Jeszcze jedna grupa dostanie dodatkowe pieniądze, nikt się nie spodziewał Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Poprawki już przyjęte przez Sejm, jednak bon turystyczny otrzyma jeszcze jedna grupa. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Jak informowaliśmy niedawno, bonu nie otrzymają emeryci i renciści, choć do niedawna jeszcze to obiecywano.

Decyzja zapadła, bon turystyczny otrzyma dodatkowa grupa osób, nie będą to jednak emeryci jak do niedawna zapowiadano. Bon będzie miał wartość 500 zł, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych - 1000. Ponad połowa z poprawek zaproponowanych przez Senat została przyjęte w środę.

Bon turystyczny dla dodatkowej grupy osób, nie będą to emeryci

W środę Sejm poparł 37 z 65 poprawek, które zostały wcześniej zaproponowane przez Senat. Większość z nich miała charakter legislacyjny oraz doprecyzowała przepisy ustawy. Teraz po przyjęciu poprawek, ustawa o Polskim Bonie Turystycznym trafi do podpisu prezydenta.

Najważniejszą z poprawek, na które zgodził się Sejm, było rozszerzenie beneficjentów bonu o dodatkową grupę osób. Będą to dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i pobierają tam zasiłki nie przekraczające 500 złotych. Takie rozwiązanie zapewni objęcie bonem dodatkowych 150-200 tysięcy dzieci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sejm odrzucił natomiast senacka poprawkę, by bonem zostali objęci również emeryci i renciści. W trakcie prac nad ustawą, w parlamencie i mediach, przedstawiciele partii rządzącej przypomnieli, że emeryci zostali już objęci w tym roku 13. emeryturą oraz pojawiły się zapowiedzi co do 14. 

Sejm nie zgodził się również, aby bonem mogły rozliczać się podmioty oferujące usługi turystyczne i osoby z nich korzystające, jak np. przewodnicy. Poprawkę tę poparł Rzecznik Małych oraz Średnich Przedsiębiorców. 

Dzisiaj grzeje: 1. Skandal po kolejnym ślubie kościelnym Kurskiego. Opublikowano ostre oświadczenie

2. Ważny alert IMGW. Zagrożonych sześć województw

Inicjatorem bonu turystycznego jest prezydent Andrzej Duda, świadczenie o wysokości 500 złotych w formie bony ma przysługiwać każdemu dziecku, niezależnie od poziomu dochodów rodziców. W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie będzie 2 razy wyższe, czyli wyniesie 1000 złotych. Środki nie będą wypłacane w formie gotówkowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Lewandowska zdradziła swój wielki, kulinarny sekret. Przepyszna pomidorowa, prawdziwa symfonia smaku
  2. Bezdomna kobieta poprosiła Zbigniewa Wodeckiego o jedzenie. Nieprawdopodobny gest artysty poruszy każdego
  3. Nie żyje aktorka seriali na TVP i TVN. Wiadomość gruchnęła nagle, smutne
  4. Jacek Kurski wziął kolejny ślub kościelny. Czego mu życzycie na nowej drodze życia?
  5. Gwiazda TVN błaga publicznie o pomoc. Liczy się każdy gest
  6. Nie żyje aktorka znana z seriali na TVP i TVN. Wszyscy ją podziwialiśmy, fani wstrząśnięci

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News