Nowe, obiecane świadczenie nie dla emerytów. Poprawka odrzucona 2 dni po wyborach

Nowe, obiecane świadczenie nie dla emerytów. Poprawka odrzucona 2 dni po wyborach Źródło: unsplash.com Matthew Bennett

Bon turystyczny jednak nie trafi do rąk emerytów i rencistów. Choć z początku niemal pewne wydawało się, że również seniorzy otrzymają 500 złotych na wakacje, zaledwie dwa dni po wyborach poprawka została odrzucona.

Bon turystyczny zmienia się od samego początku. Początkowo wynosić miał 1000 złotych i trafić do rąk osób zatrudnionych na umowę o pracę, spełniających wyszczególnione warunki. Później zmniejszono kwotę o połowę i zadecydowano, że bon otrzymają wszystkie dzieci do 18. roku życia, ale tylko z rodzin, które pobierają świadczenie 500+. Na samym końcu Senat zaproponował, by z bonu mogli skorzystać również emeryci i renciści. Po wyborach głosowano i... przegłosowano, ale na niekorzyść seniorów.

Wszystko jest pewne. Bon turystyczny nie trafi do rąk emerytów 

14 lipca odbyło się głosowanie w sprawie poprawki Senatu, która zakładała, że z bonu turystycznego skorzystają nie tylko dzieci, ale też renciści i emeryci, czyli grupa osób, która w niedzielę, 12 lipca, pozwoliła Andrzejowi Dudzie po raz drugi zwyciężyć w wyborach prezydenckich. Obietnice w przedwyborczej gorączce brzmiały naprawdę kusząco, jednak już dwa dni po ogłoszeniu wyników, rzeczywistość nijak ma się do obietnic. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z informacji przekazywanych przez Radio Zet wynika, że Senat w swoich poprawkach objął m.in. zapis, by bon otrzymały również dzieci, których jeden z rodziców pracuje za granicą i tam pobiera świadczenie nie większe niż 500 złotych. Znalazła się także wzmianka o seniorach. O ile ta pierwsza poprawka do skutku dojdzie, o tyle emeryci i renciści o wakacjach mogą zapomnieć, a przynajmniej o tych opłaconych ze świadczenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Sąd Najwyższy wydał oświadczenie ws. wyborów

2. Matka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na wesele

Jak podaje Radio Zet, zdaniem Senatu, "rozwiązanie to wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tej grupy społecznej i będzie stanowić jej wymierne wsparcie finansowe, zwłaszcza w odniesieniu do osób pobierających niskie świadczenia emerytalno-rentowe". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polskie media podają dalej dramatyczne wieści. Nie żyje były trener Kadry Narodowej, fani polskiego sportu w żałobie
  2. Polacy masowo i nieświadomie popełniają karygodny błąd przy zakupie mięsa mielonego na kotlety. Decydująca jest 1 cecha
  3. Nie żyje ciężarna gwiazda, była w 8. miesiącu. Cieszyła się, że zostanie mamą
  4. Trzymajcie się za portfele, już postanowione. Nowa opłata dla 13 mln gospodarstw domowych, znamy kwotę
  5. Dramat po weselu w Polsce. 19 osób w ciężkim stanie
  6. Prowokatorska wymiana zdań między Agatą Dudą a znanym dziennikarzem. Prezydent wkroczył do dyskusji, przekaz jest jednoznaczny

Źródło: Radio Zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News