Emilewicz potwierdziła. Wielka zmiana dla milionów Polaków jeszcze w tym miesiącu

Emilewicz potwierdziła. Wielka zmiana dla milionów Polaków jeszcze w tym miesiącu Źródło: Jakub Kaminski/East News

Bon turystyczny znów na tapecie. Od kilku tygodni w opinii publicznej pojawia się coraz więcej pytań wokół tego tematu. Teraz Jadwig Emilewicz rozwiała wszystkie wątpliwości, wielka zmiana dla milionów Polaków jeszcze w lipcu.

Bon turystyczny, który jest wynikiem pandemii koronawirusa i strat w polskiej gospodarce, nieustannie zmienia się od samego początku. Najpierw rząd zapowiadał 1000 złotych dla zatrudnionych na umowie o pracę, których miesięczne zarobki nie przekraczały określonej kwoty brutto, później bon zmalał do 500 złotych i obecnie przysługuje wyłącznie dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. Jakiś czas temu pojawiły się również plany, by z bonu mogli skorzystać emeryci. Teraz media obiegły kolejne informacje. 

Bon turystyczny znów się zmieni? Emilewicz wszystko potwierdziła 

Wciąż pod znakiem zapytania stoi poprawka Senatu, według której Polski Bon Turystyczny miałby trafić również w ręce emerytów i rencistów. Na chwilę obecną pewnym jest, że otrzymają go dzieci i młodzież do 18. roku życia, ale kiedy będą mogli z niego skorzystać? W wywiadzie dla Radia Plus, który przytacza Wprost, wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, potwierdziła, że nastąpi to jeszcze w tym miesiącu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Systemy informatyczne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Polskiej Organizacji Turystycznej kończą się modelować. Na roboczo zakładaliśmy, że pierwsze płatności będzie można realizować 26 lipca, a zatem zakładając, że bon jutro-pojutrze będzie przyjęty przez Sejm, a następnie niezwłocznie podpisany przez pana prezydenta, to już pod koniec lipca będziemy mogli skorzystać z bonu - mówiła dla Radia Plus Jadwiga Emilewicz. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzina Jerzego Stuhra wystosowała pilny apel do wszystkich Polaków. Ciężko powstrzymać łzy

2. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.

Z kolei 15 lub 16 lipca Sejm zdecyduje, co senackie poprawki zostaną wprowadzone, a bon otrzymają również emeryci i renciści. Tymczasem warto zaznaczyć, że 500 złotych przysługuje na każde dziecko, wyłącznie w rodzinach będących beneficjentami 500+, a wykorzystać można go tylko na terenie kraju. Co więcej, bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze ani na inne środki wymiany. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polska gwiazda niespodziewanie ogłosiła zakończenie kariery? Kibice przecierają oczy ze zdumienia
  2. Mamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świata
  3. Fani zdruzgotani, Piotr Kraśko odchodzi z „DDTVN”. Jest oficjalne oświadczenie TVN
  4. Lepiej przenigdy nie kupować wody smakowej ze sklepu. Prawda o napoju przyprawia o mdłości
  5. Klientka cukierni myślała, że zapłaci 2 zł. Kwota zwaliła ją z nóg, przesada?
  6. Agata Duda i Kinga Duda zachwyciły strojami. Miały ukryty przekaz, różnił je jeden ważny detal

Źródło: Wprost 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News