200 tysięcy polskich dzieci nie dostanie jednak bonu turystycznego? Trwają prace nad poprawką, czas ucieka

200 tysięcy polskich dzieci nie dostanie jednak bonu turystycznego? Trwają prace nad poprawką, czas ucieka Źródło: unsplash.com BBC Creative

Bon turystyczny nie trafi do wszystkich dzieci? Mowa o aż 200 tysiącach pociech w naszym kraju. Obiegające media informacje są dla wielu wyjątkowo oburzające. Trwają prace nad wprowadzeniem poprawek, ale czas ucieka.

Bon turystyczny od samego początku budzi liczne kontrowersje i wątpliwości. Coraz to nowsze doniesienia wskazują na to, że i sam rząd nie jest do końca pewny, jak wakacyjne świadczenie ma ostatecznie wyglądać. Kto je otrzyma? Na jakich warunkach? Ile wyniesie bon i na co można go przeznaczyć? Choć wydawać by się mogło, że odpowiedzi na te pytania są doskonale znane, czas udowadnia, że wciąż jest wiele niejasności. 

Bon turystyczny nie trafi do aż 200 tysięcy dzieci? Trwają prace nad poprawkami 

W czwartek informowaliśmy, że wiele wskazuje na to, jakoby nie wszyscy mieli skorzystać z bonu turystycznego (więcej o tym znajdziecie tutaj). Krótko mówiąc, pieniądze otrzymać mają tylko beneficjenci 500+, ale wyłącznie pobierający je w Polsce - bonu nie otrzymają rodziny, w których jeden z rodziców pracuje za granicą i pobiera tam świadczenie odpowiadające 500+, lub rodziny, które od lat ubiegają się o pieniądze, jednak wciąż go nie otrzymały, bo urzędy nie potrafią zweryfikować, czy świadczenia nie są pobierane za granicą. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Przekazywaliśmy również, że wicemarszałek Senatu, Maria Koc, złożyła do Senatu poprawkę ustawy, domagając się wypłaty 500 złotych dla wszystkich dzieci. Jak z kolei podaje portal Kraków w Pigułce, już pojawiły się liczne poprawki i rozszerzenie grupy beneficjentów, ale nie uwzględniają one dzieci. Artur Dunin i Adam Szejnfeld postulowali bowiem o rozszerzenie grupy beneficjentów na emerytów i rencistów. Ich zdaniem są to osoby, których często nie stać na wakacje.

Dzisiaj grzeje: 1. 12 000 plus dla 6,5 miliona Polaków. 5 roczników może dostać dodatkowe pieniądze?

2. Kołatanie serca może zwiastować niebezpieczne choroby. Nie wolno go lekceważyć

Z kolei Koc wyjaśniała, że państwa nie stać na taki zabieg. Mimo to sama zgłosiła, by uwzględnić w bonie dzieci, których rodzice nie pobierają 500+ lub pobierają je za granicą. Jeżeli poprawka wejdzie w życie, z bonu mogłoby skorzystać dodatkowych 200 tysięcy dzieci. Czasu jednak nie zostało zbyt wiele. Im dłużej rząd zwleka z nowelizacją, tym mniej czasu zostanie potencjalnym beneficjentom na wykorzystanie tych 500 złotych, ponieważ bon ma być "aktywny" do 31 marca 2022 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Koledzy z szatni dokuczają Jakubowi Błaszczykowskiemu. Wymyślili mu specjalny pseudonim
  3. Dramatyczne wyznanie Rodowicz. Chciał ją zgwałcić, ujawniła po latach, o kogo chodzi
  4. Smutne doniesienia o Zenku. Nic nie dało się zrobić, pozostaje jedynie czekać
  5. Tragedia w centrum Polski. Są ofiary śmiertelne, trwają poszukiwania osób
  6. Nie mieści się w głowie, co właśnie zrobił Andrzej Duda. Tysiące Polaków nigdy mu nie zapomną

Źródło: Kraków w Pigułce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News