Masz takie bombki? Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, są warte więcej, niż myślisz

Masz takie bombki? Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, są warte więcej, niż myślisz Źródło: allegro

Klasyczne bombki mogą kosztować krocie. Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, są o wiele więcej warte niż ci się wydaje. Chociaż już od dawna ich nie używasz, nie warto się ich pozbywać.

Kultowe bombki z okresu PRL tworzone w Polsce osiągają ogromne ceny. Do kupienia są niezwykle rzadkie okazy, można nawet nabyć ręcznie produkowane i malowane bombki, ale warto wiedzieć, że ich cena raczej nie będzie niska. Okazuje się, że bombki wyprodukowane w kraju w latach PRL mają wielką wartość i z pewnością nie nierozsądnie byłoby je wyrzucać.

Najpiękniejsze bombki z okresu PRL

Święta Bożego Narodzenia bez wątpienia kojarzą się nam wszystkim z ubieraniem choinki. Z roku na rok sklepy na długo przed adwentem proponują nam w swojej sprzedaży, ogromny wybór ozdób, które możemy powiesić na choince. 

Niezliczona ilość wzorów, kształtów i kolorów, a także niska cena ornamentów sprawia, że każdego roku możemy wymieniać ozdoby i cieszyć się innym wyglądem choinki. Jednak osoby, które w swoich domach mają jeszcze bombki z okresu PRL są ogromnymi szczęściarzami. Ozdoby produkowane w tym czasie osiągają właśnie zawrotne ceny. 

Ile kosztują kultowe bombki z PRL?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazuje się, że ceny bombek, które zostały wyprodukowane w Polsce za czasów PRL osiągają niebotyczne ceny. Za zestaw dziesięciu bombek zapłacimy na aukcjach internetowych od 200 zł i więcej. Ceny bombek zmieniają się w zależności od sezonu, warto wiedzieć, że przed Świętami Bożego Narodzenia zapłacimy za nie więcej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rzucił kochankę i wrócił do żony. Kilka miesięcy później dostał bardzo dziwną pocztówkę

2. TVP przekazało najgorszą wiadomość. Zmarł aktor uwielbianego serialu, miał zaledwie 30 lat

Skąd bierze się, tak wysoka cena bombek? Trzeba wiedzieć, że nasz kraj jest jednym z potentatów ręcznie robionych i malowanych bombek. Tworzone w Polsce, wysyłane są później za granice, gdzie są sprzedawane za jeszcze większe pieniądze. Niemalże cała produkcja polskich bombek trafia do USA, Japonii, a także do Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Rosji, Skandynawii czy Australii. Wysoka cena obejmuje zatem koszt produkcji oraz tworzywa, z których są wykonywane, czyli szkło dmuchane. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rakotwórcza substancja w mięsie. Eksperci ostrzegają
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Mama nagrała jak uczy synka mówić, ale to reakcja psa zwraca uwagę wszystkich. Niebywałe, płaczemy ze śmiechu
  4. Ogromne zmiany w emeryturach. Wiele osób zyska więcej pieniędzy, są powody do świętowania
  5. Tysiące Polaków ma urządzenia tej firmy w domu. Producent ostrzega, jedno z nich jest wyjątkowo niebezpieczne, grozi im pożar

 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News