Ból głowy łączy się z koronawirusem? Eksperci WHO dają jasną odpowiedź, warto wiedzieć

Ból głowy łączy się z koronawirusem? Eksperci WHO dają jasną odpowiedź, warto wiedzieć Źródło: Unsplash Nik Shuliahin

Nie da się ukryć, że ból głowy towarzyszy codziennie wielu osobom. W dobie panującej pandemii wiele objawów wzbudza podejrzenie infekcji groźnym patogenem. Czy odczuwając go powinniśmy być zaniepokojeni? WHO udzieliło odpowiedzi.

Ból głowy to przypadłość, na którą uskarża się wielu Polaków. Pandemia, którą wywołał koronawirus sprawiła, że każdy stara się być czujny, zauważając najróżniejsze objawy. Szybka diagnoza może być kluczowa, w związku z tym warto wiedzieć, co może być symptomem infekcji.

Ból głowy, a koronawirus

Wielu najróżniejszym schorzeniom towarzyszy ból głowy. Bez wątpienia zagrożenie epidemiologiczne, z którym mierzy się aktualnie ludzkość, sprawiło, że wiele osób przykłada większą wagę do stanu swojego zdrowia. Koronawirus może mieć początkowo niepozorne objawy. Wiele osób infekcje przechodzi, nawet o niej nie wiedząc.

WHO wydało raport, w którym opisane są objawy, jakie mogą wystąpić podczas choroby. Koronawirus najczęściej jest przyczyną występowania gorączki i suchego kaszlu. O tych dwóch objawach wie już cały świat. Jednak czy ból głowy również może być symptomem infekcji? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy jeżeli dopadnie nas ból głowy powinniśmy się niepokoić?

Pandemia sprawiła, że wszyscy są coraz bardziej przejęci następstwami, jakie niesie ze sobą choroba COVID-19. Do infekcji może dojść niespodziewanie. WHO w swoim raporcie uwzględniła ból głowy jako jeden z symptomów choroby wywołanej przez koronawirusa. Jednak jest on uznawany za stosunkowo rzadki. Zaledwie jedna na dziesięć osób, które zainfekował patogen, zgłaszała tego typu dolegliwość.

Ból głowy może być też oczywiście przypadłością niezależną od tej choroby. W związku z tym jeżeli nas ona dopadnie to zwracajmy uwagę na pozostałe symptomy. Wśród nich są wymienione już wcześniej gorączka i kaszel. Ponadto alarmujące powinno być dla nas ciągłe poczucie zmęczenia i pojawienie się wydzieliny w naszych drogach oddechowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostałeś już 13. emeryturę? ZUS może ją odebrać nawet po wypłacie, wiadomo kto jest zagrożony
2. Sytuacja w Polsce diametralnie zmieni się po majówce? Niepokojące słowa minister: ”wojsko na ulicach, pozamykane portale”

Warto w tym trudnym dla wszystkich czasie uważnie obserwować funkcjonowanie naszego organizmu. W przypadku nasilenia się wyżej wspomnianych objawów należy skontaktować się ze służbą zdrowia. Nie wolno jednak zatajać swoich podejrzeń. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz chce kupić kombinezony ochronne dla medyków. Niestety jest jeden problem
  2. Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazy
  3. Eksperci biją na alarm przed bezobjawowym koronawirusem. Konsekwencje mogą być straszne, jeśli się go zignoruje
  4. Naukowiec mówi, jak można zatrzymać epidemię. Jest jeden, kluczowy warunek
  5. Latami starali się o dziecko. Niewyobrażalne, co się stało w dniu porodu, cały szpital zalał się łzami
  6. Przebił rozmachem Tadeusza Rydzyka. Ksiądz odwiedzi parafian, poświęci pokarmy w spektakularny sposób

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News