Al Amin Sultan to 32-letni obywatel Szwecji, który wyjechał z kraju, aby walczyć w szeregach ISIS. Został jednak pojmany i skazany przez tamtejszy sąd za zabójstwo dwóch mężczyzn w Syrii. Mężczyźnie nie podobają się jednak więzienne warunki, przez które… nie może odpowiednio pielęgnować włosów, więc walczy o swoje prawa w sądzie.

Sultan odsiaduje obecnie karę dożywocia za podwójne zabójstwo o charakterze terrorystycznym. Jako że w więzieniu będzie musiał spędzić jeszcze wiele lat, postanowił odpowiednio zadbać o siebie. Uniemożliwiły mu to jednak szwedzkie służby, co zbulwersowało mężczyznę.

Wystosował on wniosek o sprowadzenie mu konkretnych szamponów dla jego „bliskowschodnich” włosów, jednak służby nie zgodziły się na to. Sultan upiera się, że „zachodni” płyn nie jest dla niego odpowiedni, więc w ten sposób Szwedzi łamią jego prawa.

Więzień zaskarżył tę decyzję służb i wielokrotnie się od niej odwoływał, więc teraz zajmie się nią sąd. Nie wiadomo, czy mimo całego absurdu sytuacji, nie przyniesie to jednak oczekiwanego przez bojownika ISIS skutku.

...

Zobacz również