Kibice Legii starli się z Ukraińcami na kijowskim Majdanie. Według Seweryna Dmowskiego z warszawskiej ekipy, Polacy zostali sprowokowani. 

Stołeczny klub zwyciężył 1:0 w meczu 4. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy z Zorią Ługańsk bardzo zbliżając się do awansu. Emocje nie było jednak tylko na boisku. Do bójek dochodziło również na ulicach.

Według relacji Dmowskiego, Ukraińcy od początku gotowali się do bójki i tylko czekali na polskich kibiców. Liczne grupy lokalnych chuliganów miały być przygotowane i ubrane w kominiarki.

– Nasi kibice są od ładnych paru godzin zaczepiani, atakowani, wyszukiwani na mieście przez liczniejsze grupy miejscowych, które ewidentnie szykują się do konfrontacji, bo mają na sobie kominiarki. Ktoś został zaczepiony, ktoś został uderzony, temu rozbili głowę, temu próbowali zerwać koszulkę – powiedział Seweryn Dmowski w rozmowie z RMF 24.

Wiadomo, że w największej awanturze wzięło udział około 50 mężczyzn. Bili się aż do momentu, gdy do akcji wkroczyła kijowska milicja. Wtedy rozbiegli się chcąc uniknąć aresztowania. Według mediów, walka toczyła się głównie z chuliganami Dynama Kijów. Złapano tylko 9 Ukraińców.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

https://www.youtube.com/watch?v=I3UVFXLC6G4

https://www.youtube.com/watch?v=HLVmHZqJJ7I

https://www.youtube.com/watch?v=dODXYV4Klb8

https://www.youtube.com/watch?v=P3pFcHngdto

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również