Do sieci trafiło nagranie, na którym zarejestrowano bójkę pomiędzy polską Strażą Graniczną a nielegalnymi imigrantami na jednym z polskich dworców kolejowych.

Na opublikowanym w sieci nagraniu widzimy szarpaninę pomiędzy Strażą Graniczną a nielegalnymi imigrantami – najprawdopodobniej – pochodzącymi z Czeczeni. Cała sytuacja rozegrała się na jednym z dworców kolejowych w Terespolu.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń grupa kilkudziesięciu nielegalnych imigrantów to Czeczeni, którzy przybyli do Polski w celu uzyskania statusu uchodźcy. Uwiecznieni na nagraniu muzułmańscy imigranci w pewnym momencie przestali się stosować do poleceń funkcjonariuszy Straży Granicznej więc postanowiono użyć siły w stosunku do najbardziej agresywnych osobników.

Najbardziej agresywni byli mężczyźni, którzy – jak widać na nagraniu – atakują polskich funkcjonariuszy starając się odbić swoich pobratymców unieszkodliwionych już przez Straż Graniczną.

Nielegalni imigranci z Czeczeni przybywają do Polski głównie drogą kolejową poprzez Białoruś. Ich celem staje się przeważnie Terespol a potem obozy dla uchodźców w Polsce. W ostatnich tygodniach Straż Graniczna przyjmuje codziennie po kilkadziesiąt wniosków o przyznanie statusu uchodźcy dla obywatela Czeczenii.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh

Zobacz również