"Boimy się tu żyć! Wegetujemy, a Romowie żyją jak królowie z zasiłków" (video)

"Boimy się tu żyć! Wegetujemy, a Romowie żyją jak królowie z zasiłków" (video) Źródło:

Mieszkańcy Puław są oburzeni faktem, że Romowie żyją z zasiłków, a oni jedynie wegetują. Jak twierdzą, "boją się tam żyć". 

Chodzi o osiedle socjalne w Puławach, gdzie mieszkają zarówno Polacy jak i Romowie. Ci drudzy mają zamieniać miejsce zamieszkania w śmietnik oraz terroryzować ludność. Dochodzi nie tylko do zastraszania, ale również do pobić. Atakowane są dzieci, a policja i straż miejska w ogóle nie reagują na błagalne prośby Polaków, by zaprowadzić porządek. - My tutaj czujemy się jak patologia społeczna, nie jako ludzie. Zgłaszaliśmy, były interwencje policji; policja w ogóle nie przyjedzie, objedzie i pojedzie dalej, tak samo straż miejska. Dzieci się boją wyjść na dwór, bo nie wiadomo czy nie dostaną. Dorośli też - mówi mieszkanka Puław lokalnemu dziennikarzowi. Konflikty rodzą również kwestie zasiłków. Polacy denerwują się, że Romowie biorą zasiłki i nie pracują. Oni sami przyznają, że siedzą całymi dniami pod blokiem. Radny miasta Paweł Maj twierdzi, że aż 75 proc. Romów w ogóle nie pracuje. - Biorą zasiłki po 2200 złotych, a ja mam alimenty na syna 400 złotych. Jak pójdę do MOPS-u to dostanę 100 złotych, albo i to nie. Bo poradzi sobie pani. A dlaczego Cygan sobie nie poradzi? - mówi kobieta. Romowie bronią się, że to Polacy są patologią, biją się, biorą narkotyki i nieustannie piją alkohol. - W telewizji coś gazety piszą, rozmawiają, ale nikt tego nie widział, nikt tego nie udowodnił. Chcą to się nawet dzisiaj możemy spotkać, przecież siedzimy cały dzień pod blokiem, to co to za różnica – komentuje miejscowy Rom. Relacja video z Puław poniżej. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

https://www.youtube.com/watch?v=UTZ49ThxX5s Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News