Bohater oddał życie! Na łożu śmierci zrobił coś niesamowitego

Bohater oddał życie! Na łożu śmierci zrobił coś niesamowitego Źródło: fot. flickr.com/Dan Cox

Bohater, który oddał swoje życie, by ratować niewinnych, zanim zmarł, zrobił coś niezwykłego. Zebrani wokół łoża śmierci mężczyzny z trudem powstrzymywali łzy. Ostatni dzień jego życia był zarazem najpiękniejszym. 

W piątek przed południem we francuskim Trebes doszło do zamachu terrorystycznego. Przeprowadził go pochodzący z Maroka Redouane Lakdim. Mężczyzna wziął zakładników, a podczas ataku wykrzykiwać miał "Allahu Akbar". Wiadomo, że żądał uwolnienia sprawców zamachów w Paryżu i działał w imieniu ISIS. Jeden z uczestniczących w akcji odbicia przetrzymywanych policjantów zaoferował siebie w zamian za 26-letnią kobietę, której terrorysta używał jako żywej tarczy. Umowa doszła do skutku, a kobieta została uwolniona. Niestety dla bohaterskiego Arnaud Beltrame'a akcja zakończyła się tragicznie. Marokańczyk postrzelił go i wielokrotnie dźgnął nożem. Francuz miał przy sobie włączony telefon komórkowy, by jego koledzy wiedzieli, kiedy wkroczyć do akcji. Podczas odbijania zakładników rannych zostało czterech policjantów, a Lakdim za swoje przestępstwo poniósł najwyższą karę, został zastrzelony.

Arnaud Beltrame na łoży śmierci zrobił coś niesamowitego

Beltrame po całej akcji trafił z ciężkimi obrażeniami do szpitala. Tam w towarzystwie bliskich mu osób wydał ostatnie tchnienie. Wokół niego zebrali się bliscy wraz z ukochaną, z którą planował wziąć w czerwcu ślub. Agonia policjanta była ostatnim momentem, aby zawrzeć ślub z Marielle. Tak też się stało. Sakramentu udzielił ojciec Jean-Baptiste, który już wcześniej przygotowywał oboje zakochanych do ślubu. Ceremonia odbyła się w szpitalu. Duchowny połączył sakrament ślubu z sakramentem namaszczenia chorych, wykonywanym na umierających. W trakcie modlitwy Marielle i pozostali obecni na miejscu zalali się łzami. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ogromny pożar w centrum handlowym. Ludzie skaczą z okien, dzieci wśród ofiar
  2. Hańba! Teatr uśmiercił Gołębiewskiego, żona płakała
  3. Z Celine Dion jest źle. Musi szybko przejść operację
źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News