Chrabota ocenia program TVP: "To najgorsze "Wiadomości" w historii, bliższe standardów „Dziennika Telewizyjnego” w czasach PRL"

Chrabota ocenia program TVP: "To najgorsze "Wiadomości" w historii, bliższe standardów „Dziennika Telewizyjnego” w czasach PRL" Źródło: tvp.vod

Bogusław Chrabota, który obecnie pracuje jako redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", zdecydował się skomentować to, jak obecnie wyglądają "Wiadomości" TVP. Zdaniem dziennikarza to, jak się zmieniło główne wydanie programu informacyjnego, jest nie do opisania. Nie brakuje porównań do "Dziennika Telewizyjnego" z czasów PRL.

Bogusław Chrabota zabrał głos w sprawie "Wiadomości" TVP. Program, który obchodzi trzydziestolecie zastąpienia nim "Dziennika Telewizyjnego", jest obecnie krytykowany przez swój brak rzetelności i wspieranie partii rządzącej. Zdanie to podziela obecny redaktor "Rzeczpospolitej", który zdecydował się na bardzo mocne słowa pod kątem przekazywania informacji widzom TVP.

Bogusław Chrabota ostro o TVP. Takiej krytyki "Wiadomości" nie słyszeliśmy od dawna

Chrabota, który przy ulicy Woronicza w Warszawie pracował w latach 90., uważa, że to, jak zmieniło się główne wydanie "Wiadomości" od czasów, gdy sam tam był, jest wprost nie do pomyślenia. Naczelny "Rzeczpospolitej" zaatakował swoich byłych współpracowników w bardzo mocnych słowach i porównał styl prowadzenia programu do tego, jaki był obecny w mediach w czasach PRL-u.

- To najgorsze „Wiadomości" w historii, bliższe standardów „Dziennika Telewizyjnego” w czasach PRL, niż tego, co robiliśmy w połowie lat 90. Ten program sprzeniewierza się duchowi i przesłaniu tamtych czasów, znów ściga się z samym sobą w manipulacji faktami i służalczości wobec partii - matki. Intryguje, psuje debatę publiczną etc. - wylicza dziennikarz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chrabota nie wróży dobrej przyszłości dziennikarzom stacji?

Zdaniem Chraboty, dziennikarze, którzy są obecnie zaangażowani w tworzenie "Wiadomości", powinni już teraz obawiać się o swoje posady. Jego zdaniem zostaną dość brutalnie rozliczeni za swoją pracę.

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe
2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

- Tam się myśli: „po na choćby potop". Ale po nich nie będzie potopu. Będzie pustka, ludzie z przetrąconym kręgosłupem, którzy nigdy nie znajdą pracy w branży. Trochę mi ich żal, ale cóż, pracują tam na własne ryzyko. Nie każdy znajdzie azyl w polityce jak prezes Kurski - kończy naczelny "Rzeczpospolitej".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaniepokojeni goście zgłosili, że z pokoju obok dochodzą dziwne dźwięki. Gdy pracownik zajrzał do środka niemal zemdlał
  2. Genialny przepis na rosół po staropolsku według sekretnej receptury naszych babć. Zawiera sekretny składnik, dzięki niemu smak jest rewelacyjny
  3. Dziecko pomagało pochować zamordowanego tatę. Nagle powiedziało jedno słowo, które ścięło z nóg wszystkich żałobników
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

Źródło: Wirtualne Media

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News