Polskę obiegła tragiczna informacja o przedwczesnej śmierci. Niestety, nie żyje Bogdan Dudko

Polskę obiegła tragiczna informacja o przedwczesnej śmierci. Niestety, nie żyje Bogdan Dudko Źródło: publicdomainpictures.net MALIZ ONG

Bogdan Dudko nie żyje. O jego przedwczesnej śmierci poinformowały najpierw lokalne media, a potem te ogólnopolskie. Śmierć Bogdana Dudki to niepowetowana strata dla środowisk artystycznych i mediowych. Znane są przyczyny śmierci 52-latka.

Bogdan Dudko nieoczekiwanie zmarł, niestety to już potwierdzone informacje. Białystok nigdy nie zapomni o wrażliwym i ambitnym twórcy, którego dokonania zapisały się w historii dziennikarstwa.

Miał tylko 52 lata, ogromna strata dla środowiska artystycznego

Bogdan Dudko zmarł w wieku zaledwie 52 lat. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", poeta, animator kultury i redaktor naczelny "Kartek" trafił do szpitala w Białymstoku 2 tygodnie temu. Lekarze przez cały czas toczyli walkę o jego zdrowie. Ostatecznie Bogdan Dudko zmarł 23 czerwca ok. godziny 9:00. Jego organizm nie poradził sobie z niewydolnością narządów wewnętrznych.

Zmarły był najbardziej znany jako redaktor naczelny Pisma Literacko-Artystycznego "Kartki". Zajmował się jego tworzeniem przez kilkanaście lat. Według znajomych nie było dla niego rzeczy niemożliwych, potrafił załatwić wszystko. Bogdan Dudko mógł pochwalić się kontaktami z Olgą Tokarczuk, Andrzejem Stasiukiem, Nataszą Goerke czy Izabelą Filipiak. Autorzy bardzo chętnie przyjmowali zaproszenia na spotkania. Bogdan Dudko pisał też reportaże oraz felietony dotyczące mniejszości narodowych.

Bogdan Dudko to już legenda

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z powodu problemów osobistych i innych losowych przypadków, Bogdan Dudko przestał wydawać "Kartki". Brakowało mu odpowiedzialnej osoby do pomocy, sam popadł w uzależnienie. Przedostatni numer pisma został wydany w 2006 roku, a ostatni w 2010 roku. Potem pismem zajęła się Wyższa Szkoła Administracji Publicznej. Zapraszano nawet Bogdana Dudko do współpracy, ale konsekwentne odmawiał. Był już literacką legendą, niektórzy mówili, że bolało go, że nie potrafił sam udźwignąć nawału pracy.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia w Warszawie, autobus spadł z wiaduktu. Napływają wiadomości o ofiarach śmiertelnych
2. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności

Bogdan Dudko nie wycofał się jednak z życia literackiego na dobre. W 2019 roku wydał tomik wierszy "Ziemia zaklęta", w poprzednich latach wydano ich kilkanaście. Oprócz tego pisał też książeczki dla dzieci: "Wilczek Milczek" i "Bubuś Puchatek" świetnie się sprzedawały. W 2005 roku otrzymał zasłużoną Nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku i Marszałka Województwa Podlaskiego za upowszechnianie kultury i promowanie literatury współczesnej. Bogdan Dudko chciał też założyć ośrodek kultury, jednak plany spełzły na niczym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dodaj musztardę do kotletów mielonych. Efekt cię mocno zaskoczy, rodzina od razu poprosi o dokładkę
  2. Adam Małysz ma koronawirusa. Wiemy, od kogo mógł się zarazić, te słowa są bardzo wymowne
  3. Kondolencje napływają ze wszystkich stron. Nowotwór niestety okazał się nie do pokonania, nie żyje Karolina Bojarska
  4. Były mąż Gosi Rozenek po latach wyznał prawdę, nie mógł dłużej milczeć. Ujawnił tajemnicę swojego ślubu
  5. Zostały jej tylko 4 godziny życia. Wtedy wydarzyło się niebywałe, nie wierzyła, że zdąży tuż przed śmiercią
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News