Tragedia w rodzinie Borusewicza. Sejm pogrążony w żałobie
Patryk Korzec - 21 Grudnia 2018

Tragedia w rodzinie Borusewicza. Sejm pogrążony w żałobie

Bogdan Borusewicz przez wiele lat był najbardziej rozpoznawaną twarzą polskiej polityki. Teraz pojawiła się wstrząsająca informacja na jego temat - w rodzinie działacza doszło do ogromnej tragedii, która wstrząsnęła polskim Sejmem. Politycy pogrążyli się w żałobie. 

Bogdan Borusewicz zaangażował się w politykę już w 1968 roku - właśnie wtedy skazano go również na karę trzech lat pozbawienia wolności za rozklejanie i produkowanie ulotek dotyczących wydarzeń marcowych. Od tamtego czasu stał się jedną z najbardziej rozpoznawanych twarzy polskiej polityki - był posłem na Sejm w latach 1991-2001, od 2005 roku pełnił funkcję senatora, następnie sprawował funkcję marszałka oraz wicemarszałka Senatu. W ostatnim czasie aktywność działacza w mediach była raczej ograniczona, lecz teraz pojawiły się informacje o ogromnym dramacie, który rozegrał się w jego rodzinie. Odeszła bardzo bliska mu kobieta, a cały Sejm pogrążył się w żałobie.

Bogdan Borusewicz w żałobie

Bogdan Borusewicz raczej nie chwalił się swoim życiem prywatnym w mediach, lecz teraz spotkała go tak ogromna tragedia, że musiał poinformować o tym na swoim profilu na Facebooku. Właśnie zmarła jego ukochana siostra. - Wczoraj wieczorem w Perth Amboy pod Nowym Yorkiem zmarła moja siostra Róża - napisał. Jak podają media, kobieta miała 66 lat, a w ostatnim czasie walczyła z ciężką chorobą, która ostatecznie doprowadziła do jej śmierci.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej

Siostra była jedną z najważniejszych kobiet w jego życiu

Mężczyzna zadedykował ukochanej siostrze cały wzruszający wpis, który ściska gardło. - Była ze mną przez wszystkie trudne lata siedemdziesiąte. Mieszkaliśmy razem w Sopocie na ul. 23 Marca. SB rozbijając spotkanie studenckie w 1978 r. zdemolowała nasze wspólne mieszkanie. Przyjmowała opozycjonistów i pomagała w czasie gdy działałem w KOR. Do niej pod moją nieobecność zgłosił się Wałęsa. W nocy 12 grudnia bardzo przeżyła moją ucieczkę. Znowu rozbito drzwi. Słyszała strzały i okrzyki ścigających. Od tego dnia kontaktowałem się z nią tylko za pośrednictwem łączniczki. Nie wróciłem już do tego mieszkania - możemy przeczytać. Zamieścił również ich zdjęcie z młodości. Pod wpisem natychmiast pojawiły się setki komentarzy wyrażających współczucie oraz pocieszających mężczyznę, został on kilkadziesiąt razy udostępniony. Żal wyrażają koledzy ze świata polityki, szczególnie Sejmu i Senatu.Bogdan Borusewicz Fot. Facebook/Bogdan BorusewiczZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński zawsze bał się tego najbardziej. Jego koszmar spełnia się na naszych oczach
  2. Donald Tusk do tej pory ukrywa swój największy plan! Kaczyńskiemu drżą kolana na samą myśl
  3. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  4. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
  5. Morawiecki zrozpaczony. Koszmarna śmierć tuż przed Świętami
Czterej pancerni i piesCzterej pancerni i pies: Dramat gwiazdy serialu. Pochowała najbliższychCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News