Ponad 100 lotów Bogdana Borusewicza. Marszałek Senatu często zabierał ze sobą córkę

Ponad 100 lotów Bogdana Borusewicza. Marszałek Senatu często zabierał ze sobą córkę Źródło: TVP

Bogdan Borusewicz w ostatnim czasie unikał publicznych wypowiedzi. Wiele osób dowiedziało się, że może to mieć związek z aferą samolotową. Teraz ujawniono wykaz lotów byłego marszałka Senatu.

Bogdan Borusewicz w ostatnich latach pojawiał się w mediach bardzo często. Działo się tak zarówno w czasach, gdy pełnił funkcję marszałka Sejmu, jak i w trakcie ostatniej kadencji, gdy nie pełnił już władzy. W ostatnim czasie doszło jednak do bardzo ważnych zmian w tej kwestii. Znany polityk związany z Platformą Obywatelską przestał zabierać publicznie głos.

Wiele osób zastanawiało się, skąd bierze się tego typu zachowanie Borusewicza. Niektórzy twierdzili, że woli on nie wypowiadać się w związku z aferą samolotową. Pojawiły się podejrzenia, że były marszałek Senatu również ma coś na sumieniu i wolałby nieco wycofać się, by nie mówiło się o nim zbyt często. Teraz ujawniono wykaz jego lotów.

Bogdan Borusewicz często pojawiał się w mediach

Afera samolotowa była jednym z największych skandali w obecnej kadencji Sejmu. Rzadko dochodzi przecież do sytuacji, w której urzędujący marszałek podaje się do dymisji na skutek nagłego pogorszenia opinii o jego pracy. Tak właśnie było w tym przypadku i Marek Kuchciński musiał pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Mogliśmy spodziewać się odtajnienia kolejnych wiadomości.

W sieci pojawiły się wykazy lotów osób pełniących najważniejsze funkcje w kraju w ostatnich kilkunastu latach. Oberwało się również Beacie Szydło, która zdaniem ludzi także wiele razy podróżowała samolotem, choć mogła zdecydować się na inną formę wojaży, zwłaszcza w przypadku przemieszczania się po Polsce.

Bogdan Borusewicz wycofał się z życia publicznego

Dowiedzieliśmy się, że Bogdan Borusewicz podróżował samolotami około 100 razy w trakcie swojej 10-letniej kadencji na stanowisku marszałka Senatu. Z opublikowanego zestawienia wynika, że w latrach 2006-2015, Bogdan Borusewicz jako marszałek Senatu odbył 89 podróży zagranicznych. Z kolei od maja 2006 do czerwca 2010 roku Borusewicz odbył 12 podróży krajowych. Kontrowersje wzbudził fakt, że znany polityk w kilkunastu przypadkach zabierał na pokład maszyny swoją córkę.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest nowoczesna metoda na wykrywanie nowotworu. Polacy długo nie będą mieć do niej dostępu, powód jest bardzo smutny
2. Emerytura pomostowa z nowymi limitami. Zmiany już we wrześniu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pojawiają się głosy, że Borusewicz nie jest lepszy od Kuchcińskiego i powinien odejść z polityki. Inni wskazują, że jego kadencja trwała znacznie dłużej, a średnia liczba lotów na rok wygląda w tym przypadku zupełnie inaczej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mało kto wie, że Piotr Woźniak-Starak miał BRATA. Nikt nic o nim nie mówi, znamy prawdę. Wiemy, kim jest
  2. Pierwsze słowa rodziny Piotra Woźniaka-Staraka po tragedii. Opublikowali nekrolog, który rozrywa serce
  3. Ostatni prezent Woźniaka-Staraka dla żony był wyjątkowy. Wydał 16 milionów
  4. Mama Agnieszki Woźniak-Starak to przepiękna kobieta. Wiadomo po kim gwiazda odziedziczyła urodę
  5. Wiadomo gdzie znajdzie się grób Piotra Woźniaka-Staraka. Wiele osób może się zdziwić

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News