Coraz mniej zamożnych zagranicznych turystów jest chętnych odwiedzić Francję. Poważne straty notują najdroższe hotele i pensjonaty. Turystów miał odstraszyć zamachy terrorystyczne do jakich doszło w Francji w ostatnim czasie.

Ośrodki turystyczne oprócz wyraźnego spadku przyjezdnych cierpią też na masowe anulowanie rezerwacji. Do turystów najczęściej odwołujących swoje przybycie należą Azjaci, obywatele Stanów Zjednoczonych i Zatoki Perskiej. O kiepskiej kondycji turystyki kraju nad Loarą poinformował minister Matthias Fekl, który zajmuje się tą dziedziną gospodarki.

„Najbogatsi turyści odwracają się od Francji. Liczba zarezerwowanych noclegów przez zamożnych klientów spadła o 10%”  – informuje Fekl.

Największy spadek zanotowano wśród turystów z Japonii, których liczba spadła o 58%. Także rezerwacje lotów do Francji w sierpniu i wrześniu są szczuplejsze o 20%. Prawie o 60% mniej rezerwacji jest na loty do Nicei. Także turystów z Wielkiej Brytanii jest coraz mniej, jednak ten spadek uważany jest za jeden ze skutków Brexitu, nie zamachów.

Co ciekawe, choć francuska turystyka nie ma się w najlepszej formie, to cały czas Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Pomimo zeszłorocznych ataków turystycznych, Francję z zeszły roku odwiedziło 85 milionów osób, co jest kolejnym rekordem. Dzieje się tak, gdyż 80% turystów we Francji to obywatele Europy, a ci wciąż chętnie odwiedzają kraj Napoleona.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rt.com
pt

...

Zobacz również