Do ostatniej chwili broniła potomstwa, nie uciekając przed płomieniami. Poruszające zachowanie bocianicy

Do ostatniej chwili broniła potomstwa, nie uciekając przed płomieniami. Poruszające zachowanie bocianicy Źródło: TVN Meteo

Bocian bronił swoich piskląt do końca. Bohaterskie zachowanie bocianiej mamy, która mimo płomieni próbowała ratować swoje pisklęta, pokazuje, jak wielkie serca mają zwierzęta. Reakcja samicy bociana zasługuje na oklaski.

Bocian przeżył chwile grozy. Po tym, jak gniazdo, na którym znajdowała się bociania mama ze swoimi pisklętami, stanęło w płomieniach po uderzeniu pioruna, samica zaczęła bronić swoje pisklęta przed niebezpiecznymi płomieniami. Gdyby nie jej bohaterskie zachowanie, żadne z czterech piskląt nie miałaby szans na przeżycie.

Bociany poruszyły ludzi. Matka broniła dzieci przed ogniem

Do opisywanej, dramatycznej sytuacji doszło w Rumunii. W jednej ze wsi w malowniczym rejonie Transylwanii doszło do niebezpiecznego pożaru słupa wysokiego napięcia, na którym położone było bocianie gniazdo. Mieszkańcy miejscowości zdając sobie sprawę z zamieszkania ów miejsca przez bociany, zadzwonili na straż pożarną. To, co zobaczyli interweniujący na wysokości strażacy odebrało im mowę

Bociania mama walczyła z płomieniami, próbując je odgarniać. Dodatkowo samica bociana ochraniała swoimi rozłożonymi skrzydłami skomlące pisklaki, które bez jej pomocy na pewno nie przeżyłyby starcia z płomieniami. Rumuńskie służby w pocie czoła walczyły z ogniem. Po ugaszeniu płomieni mama i pisklaki zostały wyciągnięte żywe z opresji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pisklętom nic nie zagraża

Same małe bocianki zostały przetransportowane z miejsca niebezpiecznego pożaru wprost do weterynarza, który miał je zbadać. Lekarz stwierdził, że maluchom nic nie będzie. Teraz, pisklęta przebywają pod opieką wolontariuszy do schroniska dla bocianów w pobliskim Cristian. Placówka może poszczycić się latami doświadczenia w przygotowywaniu porzuconych piskląt do dorosłości. W chwili obecnej znajduje się tam ponad 70 przedstawicieli gatunku.

Losy bocianicy nie są jednak znane. W czasie akcji ratunkowej bociania mama przestraszyła się i uciekła. Możliwe, że wszystko przez obecność człowieka, który wystraszył ją o wiele bardziej niż ogień.

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu