PiS znowu będzie musiał się tłumaczyć przed UE? Wszystko przez głupi pomysł z jedzeniem bobrów

PiS znowu będzie musiał się tłumaczyć przed UE? Wszystko przez głupi pomysł z jedzeniem bobrów Źródło: fot. pexels.com

Bobry w Polsce podlegają ścisłej ochronie, jednak może to nie potrwać już długo. Wszystko dlatego, że minister rolnictwa chce z nich uczynić zwierzynę łowną. Problem w tym, że może się to bardzo nie spodobać Unii Europejskiej.

Bobry na polskich stołach? Brzmi to co najmniej groteskowo, niczym kiepski żart, jednak minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, chce uczynić z tych zwierząt zwierzynę łowną. Problem w tym, że bobry podlegają w naszym kraju (i nie tylko) ścisłej ochronie podobnie jak żubry, o których również była mowa w wypowiedzi polityka.

Co więcej, Ardanowski stwierdził, że płetwa bobra jest afrodyzjakiem, jednak ten argument nie przemówił do większości Polaków. Wiele osób zastanawia się, jak w ogóle można wpaść na taki pomysł, natomiast specjaliści ostrzegają, że może to doprowadzić do kolejnej ostrej wymiany zdań z Unią Europejską.

Bobry jako zwierzyna łowna?

Nie da się ukryć, że podczas panowania PiS, Polska nie najlepiej dogaduje się z Unią Europejską. Najpierw mieliśmy problem związany z reformami w polskim sądownictwie, następnie wyrąb prowadzony na terenie Puszczy Białowieskiej, która przecież jest obszarem parku narodowego. Oczywiście tłumaczono wtedy, że jest to spowodowane walką z kornikiem drukarzem, który miał zagrażać całej puszczy.

Co prawda to nie pierwsze wypowiedzi padające z ust ministrów rządu PiS, które brzmią jak kiepski żart, ale tym razem mogą one nieść za sobą poważne konsekwencje. Specjaliści ostrzegają, że pomysł ministra Ardanowskiego może stanowić kolejny temat, który doprowadzi to tego, że UE ponownie będzie nieprzychylnie patrzeć na nasz kraj.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Żubr i bóbr są gatunkami ściśle chronionymi i to ważnymi z punktu widzenia wspólnoty europejskiej. Wpisanie ich na listę gatunków łownych praktycznie jest niemożliwe, a na pewno bardzo trudne, dlatego że tutaj wchodzimy w kolejny konflikt z Unią Europejską, jeśli byśmy chcieli to przeforsować - mówił Kowalczyk z Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Nie da się ukryć, że te obawy są nad wyraz racjonalne, ponieważ bóbr, jak i żubr są dla UE bardzo istotnymi gatunkami, które trzeba chronić za wszelką cenę. Dodatkowo bobry są wpisane na listę gatunków zagrożonych wyginięciem, a jeżeli w Polsce wdrożono by jeszcze zezwolenia na ich odstrzał, to ich sytuacja byłaby jeszcze gorsza. To samo dotyczy żubrów, które występują już praktycznie tylko na terenie Polski oraz Białorusi.

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Straszliwy nowotwór zabił dziecko. Ojca ścięło z nóg, gdy zdjął lustro sprzątając pokój córeczki
  4. Sławomir z żoną okłamali fanów! Zaskakująca prawda o ich związku wyszła na jaw
  5. Podstawowy produkt polskich sklepów wywołuje nowotwór. Jest silnie rakotwórczy
  6. mBank musi wypłacić swoim klientom ogromne pieniądze. Wiadomo, komu się należą

źródło: Na Temat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu