W Polsce będziemy jeść bobry? Minister PiS mocno o to zabiega

W Polsce będziemy jeść bobry? Minister PiS mocno o to zabiega Źródło: youtube.com/ Damian Kanciasty

Bóbr stanie się zwierzęciem do jedzenia? Ten z pozoru absurdalny pomysł jest obecnie lobbowany przez jednego z ministrów rządu Prawa i Sprawiedliwości. Czy to oznacza, że w niedalekiej przyszłości w kartach dań w restauracjach pojawi się zupełnie nowa pozycja?

Bóbr nowym, narodowym daniem? Mimo że słynni, zwierzęcy budowniczowie tam na całym świecie nie lądują na talerzach, to w Polsce może się to niebawem zmienić. A wszystko przez oryginalny pomysł ministra rolnictwa, który chce przekonać rodaków do bobrzego mięsa. Czy w propozycji polityka możemy dopatrywać się rzeczywistej obietnicy zmiany karty dań w wielu restauracjach?

Bóbr na talerzach. Minister rolnictwa lobbuje za jedzeniem nowego typu mięsa

Mimo że w polskiej kuchni nie brakuje wielu ewenementów na skalę światową, jak chociażby czerniny, czyli zupy wytwarzanej z kaczej krwi, to na jedzenie bobrów przez setki lat istnienia polskiej sztuki kulinarnej nie wpadł nikt. Aż do dziś. Minister rolnictwa Jan Ardanowski jest zdania, że powinniśmy dać szansę bobrowi na polskich talerzach. Powodem takiego zainteresowania jedzeniem zwierzęcia ma być brak chętnych do odstrzału zwierzyny. Według Ardanowskiego motywacja w postaci mięsa byłaby na tyle zachęcająca, że łowczy sami zaczęliby się garnąć do polowań na słynnych budowniczych tam.

- Dlatego chcę wystąpić o uznanie bobrów i żubrów za zwierzęta jadalne - miał mówić Ardanowski w Sejmie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po mięsie bobra seks będzie bardziej udany? Ardanowski objaśnia korzyści z jedzenia

Według Ardanowskiego fakt, że Polacy nie lubują się w mięsie tego gatunku zwierzęcia, jest co najmniej dziwny. Minister w trakcie swojego wystąpienia przed Sejmem powiedział, że jedzenie bobrów może poprawić życie seksualne, ponieważ płetwa zwierzęcia może pełnić formę afrodyzjaku.

- Teraz nie wiadomo co z tym bobrem zrobić, nawet jakby się go upolowało. [...] A jeszcze jak ludzie sobie przypomną, że płetwa bobra ma ponoć właściwości afrodyzjaków, to się może okazać, że i problem bobrów się niedługo skończy - cytował ministra jako pierwszy portal farmer.pl.

Nie da się ukryć, że doświadczenia ministra z płetwą bobra są co najmniej zaskakujące i już niebawem tradycyjny bigos czy schabowy będzie zastępowany pieczenią ze zwierzęcia.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? 14-letnia gwiazda opowiedziała o toksycznej relacji. Szczere wyznanie mrozi krew w żyłach
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News