Bób - ceny żywności
Marek BAZAK/East News
Aneta Wasilewska - 8 Maja 2020

W 2020 Polacy nie zjedzą truskawek ani bobu? Astronomiczna cena z pół kilo, mało kogo stać na taki rarytas

Bób i truskawki sprzedawane są na bazarkach w zawrotnych cenach. Polacy już łapią się za głowy patrząc na ceny żywności, a zaglądając do portfela wiedzą, że nie będzie ich stać na takie rarytasy. Ceny dzisiaj zwalają z nóg, a sytuacja może być jeszcze gorsza.

Bób, który można nabyć wiosną na bazarkach, symbolizuje, że do sprzedaży trafiają nowalijki. Ceny już w zeszłym roku zaskoczyły Polaków, kiedy zawrotną cenę osiągnęła pietruszka. Niestety, patrząc na ceny żywności dzisiaj, nikt nie ma wątpliwości, że będzie drożej.

Restauracje, termin otwarciaWiemy kiedy zostaną otwarte restauracje. Wiceminister podał dokładny terminCzytaj dalej

Bób i truskawki w astronomicznych cenach

Bób na podwarszawskiej giełdzie w Broniszach kosztuje dziś 40 złotych za kilogram. Takich cen Polacy nie widzieli dawno. W centrum miasta z pół kilograma przyjdzie już zapłacić 25 złotych. W takiej cenie można nabyć kilogram truskawek. Dokładnie rok temu truskawki można było kupić za mniej niż 20 złotych.

Nie tylko bób i truskawki są droższe. Ceny krajowych jabłek także poszły w górę. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa i susza sprawiają, że ceny żywności wzrastają z dnia na dzień. Jednak w przypadku warzyw i owoców to nie jedyny problem, z jakim dzisiaj mierzą się rolnicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciąża - najmłodsza mama na świecieOgłoszono ją najmłodszą mamą na świecie. Ciężko uwierzyć, w jakim wieku urodziła pierwsze dzieckoCzytaj dalej

Nie tylko susza ma wpływ na cenę żywności

W związku z wprowadzeniem obostrzeń, a także ograniczeń w ruchu granicznym, nie będzie miał kto zbierać owoców i warzyw. Polacy nie chcą pracować za kwoty, które proponują im rolnicy i sadownicy. Od zawsze rynek ten był otwarty dla pracowników sezonowych, pochodzących zza wschodniej granicy. Dziś jest to niemożliwe.

– Będą kłopoty ze zbiorami owoców miękkich i warzyw, gdzie są duże nakłady pracy ludzkiej. Bez tych pracowników nastąpią dodatkowe ogromne straty na wsi – ocenia Szmulewicz.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszyscy do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, ciało ich syna wyłowiono z rzeki

2. Nie żyje uwielbiany wokalista. Zmarł w drodze do szpitala, miał 66 lat

Brak pracowników oznacza, że owoce i warzywa nie zostaną w całości zebrane, co przełoży się na straty dla rolników i sadowników. Sytuacje idealnie można wytłumaczyć na przykładzie Czerwińska, znanego zagłębia truskawek. Liczba mieszkańców to ponad 6000 osób, a by zebrać wszystkie owoce, potrzeba dwa razy tyle pracowników.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mikstura z octu jabłkowego i miodu ma zaskakujące działanie. Najlepiej pić ją przed snem
  2. Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)
  3. Nowe epicentrum zakażeń w Polsce. Wszystko zaczęło się w jednym miejscu
  4. Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje ws. wakacji. Wielu Polaków będzie załamanych
  5. Wicepremier wskazała możliwy termin wyborów. Wielu przeciera oczy ze zdumienia
  6. Niebywały wysyp grzybów w maju. Uważaj, żeby nie natknąć się na "palce diabła"

Szczeniaki tajemnicza skrzyniaW nocy ktoś podrzucił pod ich drzwi tajemniczą skrzynkę. Otworzyli ją i pobledliCzytaj dalej

źródło: fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News