Byli na scenie, gdy doszło do ataku na Adamowicza. Wzruszające oświadczenie ściska za gardła

Byli na scenie, gdy doszło do ataku na Adamowicza. Wzruszające oświadczenie ściska za gardła Źródło: screen/youtube/Sara May

Blue Cafe podczas tragicznych zdarzeń, do których doszło podczas finału WOŚP w Gdańsku, właśnie koncertował na scenie. Muzycy byli wstrząśnięci całym zajściem, a teraz wystosowali oficjalne oświadczenie, które ściska za gardło. Ich słowa na pewno wywołają łzy u milionów Polaków przejętych śmiercią polityka. 

Blue Cafe to jedna z kultowych grup obecnych już od wielu lat na polskiej scenie muzycznej. Jej twórczość ukształtowała całe pokolenia Polaków, nic więc dziwnego, że zapraszani są na wiele najważniejszych koncertów organizowanych w naszym kraju. W ostatnią niedzielę zagrać mieli podczas finału WOŚP na gdańskiej scenie, nic jednak nie wskazywało, że dojdzie do tak ogromnej tragedii. Zespół wystąpił na scenie przed tysiącami fanów, a ich koncert miał miejsce tuż przed symbolicznym "światełkiem do nieba". Kilka minut później na scenę wszedł napastnik z długim nożem w ręce i zaatakował prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Teraz Blue Cafe wydało wzruszające oświadczenie, które ściska za gardła.

Wzruszające oświadczenie zespołu Blue Cafe

Zespół tuż po tragicznych wydarzeniach napisał już o całej sytuacji na swoim Instagramie, teraz jednak, wraz z pogrzebem Pawła Adamowicza, postanowili wydać kolejne oświadczenie. Ich apel jest wyjątkowo wzruszający i ściska za gardła. - Wyrażamy głęboki żal z powodu tragicznej śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. To ogromna tragedia, której nie jesteśmy w stanie zrozumieć i z którą nigdy się nie pogodzimy. Nie znajdujemy słów pocieszenia, wobec czego z całego serca prosimy Rodzinę Pana Prezydenta o przyjęcie wsparcia i otuchy. Łączymy się w smutku z mieszkańcami Gdańska - napisali.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Byli na scenie w tym tragicznym momencie

Dla Blue Cafe cała sytuacja ma szczególne znaczenie, kilka minut wcześniej byli oni bowiem obecni na tej samej scenie. Do ataku, który okazał się śmiertelny, doszło zaledwie kilka minut po zakończeniu ich występów. Zdruzgotana Dominika Gawęda wraz z grupą z pewnością już nigdy nie będzie spoglądać na WOŚP w ten sam sposób jak do tej pory. Grupa nie po raz pierwszy angażowała się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Muzycy nie tylko grali dla fanów, ale i przekazywali datki, promowali całą akcję oraz brali udział w niezwykłych akcjach. Dzisiejszym apelem udowodnili, że zarówno Jurek Owsiak, jak i WOŚP oraz ta tragiczna śmierć odcisnęły na ich życiu wyraźny ślad. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Ksiądz właśnie przekazał wzruszające słowa Franciszka na pogrzebie Adamowicza
  2. Znamy frekwencję na pożegnaniu Pawła Adamowicza. Gigantyczne liczby
  3. Z ostatniej chwili: Wspaniała inicjatywa księdza na pogrzebie Adamowicza
  4. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News