Urodziła bliźniaki o różnych kolorach skóry. Ewenement na skalę światową

Urodziła bliźniaki o różnych kolorach skóry. Ewenement na skalę światową Źródło: publicdomainpictures/anna_langova/

Bliźniaki o innym kolorze skóry? Choć brzmi to niezwykle nieprawdopodobnie, zdarzyło się naprawdę. Nikt nie mógł uwierzyć w to, co zobaczyli podczas porodu.

Niezwykłe bliźniaki, które przyszły na świat, poruszyły mediami. Nikt nie spodziewał się, że kobieta urodzi dzieci, które będą miały zupełnie inne kolory skóry. Było to wielkim zaskoczeniem nie tylko dla lekarzy, ale i dla rodziców dzieci. Okazuje się, że takie zjawisko jest niezwykle rzadkie. 

Wyjątkowe bliźniaki z USA 

W ubiegłym roku na świat przyszły Malezja i Malachiasz. Ich narodziny, choć nie obyły się bez strachu i niepewności, były dla ich mamy wielkim szczęściem. Kobieta uprzednio poroniła aż dwa razy i to w przeciągu zaledwie pół roku. Co gorsza, dzieci przyszły na świat w 28 tygodniu. Wcześniaki, choć były już dość dobrze rozwinięte, były maleńkie i warzyły nieco ponad 1 kg i 879 gramów. Sytuacja była naprawdę bardzo poważna i lekarze musieli zaciekle walczyć o ich życie. Jak się okazało, na tak wczesnym etapie dla specjalistów prawdziwym wyzwaniem było, by jakoś odróżnić od siebie maleństwa. Dopiero gdy Malezja i Malachiasz podrośli, odróżnienie ich było niezwykle proste i to, o dziwo, za sprawą koloru skóry. 

Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich było, jak po upływie czasu okazało się, że bliźniaki mają zupełnie inny kolor skóry. Malezja ma jasną skórę, włosy i oczy, natomiast Malachiasz jest zupełnym przeciwieństwem: ma ciemny kolor skóry, włosów i oczu. Czegoś takiego nie spodziewali się nawet sami rodzice.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Taki przypadek zdarza się niezwykle rzadko 

Zdaniem specjalistów, inny kolor skóry w przypadku bliźniaków możemy zaobserwować u 1 na 500 ciąż bliźniaczych - oczywiście tylko wtedy, gdy rodzice są innego koloru skóry. Jim Wilson-genetyk z Uniwersytetu w Edynburgu-wytłumaczył, dlaczego doszło do tak zaskakującego zjawiska. 

- Nasz kolor skóry jest określany przez wiele wariantów genów - co najmniej 20. Niektóre są nam znane, ale niektóre wciąż są zagadką (…) Niektóre z genów, które znamy, mają tendencję do występowania w dwóch lub więcej wariantach. Jeden z nich wytwarza ciemniejszy, a drugi jaśniejszy odcień skóry. 

instagram/chi_aysia_jones/

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  2. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Widok grobu śp. aktora grającego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczątki
  5. Gdzie tak naprawdę mieszka teraz Michał Wiśniewski? Takiej posiadłości nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrząs, w telewizji nie widać, że jest tak niska

Źródło: ONET

Następny artykuł