Porażające odkrycie wewnątrz. W pośpiechu rozcięli rosnący jak balon brzuch kilkudniowej dziewczynki.

Porażające odkrycie wewnątrz. W pośpiechu rozcięli rosnący jak balon brzuch kilkudniowej dziewczynki. Źródło: pikio.pl

Bliźniaki mogły być podwójnym szczęściem w życiu tej rodziny. Zamiast tego urodziło się jedno dziecko, a to, co się z nim wydarzyło zaraz po porodzie, wstrząsnęło rodzicami.

Bliźniaki to podwójne szczęście w życiu rodziców. Wieść, że zostanie się matką lub ojcem dwóch dzieci naraz, może być dla rodziców nie lada wyzwaniem. Jednak kiedy dzieci rodzą się zdrowe, radości nie ma końca. Ciąża bliźniacza może być bardzo trudna dla matki ze względu na wielkość dodatkowych kilogramów. Dzieci muszą pomieścić się w ciasnym brzuchu matki i nie jest to łatwe. Aczkolwiek nie tylko ciąża bliźniacza może być trudna. Ci rodzice nie spodziewali się jednak, co czeka ich po porodzie.

Dziecko urodziło się zdrowe

W jednym ze szpitali w Hongkongu przyszła na świat dziewczynka. Nic nie wskazywało, że dziecko może być chore. Szczęśliwi rodzice zabrali córeczkę do domu. Niestety, po kilku dniach zauważyli u dziecka coś niepokojącego. Jej brzuch był twardy i rósł z zaskakującą prędkością. Rodzice byli przerażeni. Sądzili, że ich dziecko zachorowało na nowotwór, a w brzuszku dziecka rozwija się guz. Nie zwlekali z wizytą u lekarza, który sam był w szoku tym widokiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeszcze kilka dni temu wypisali do domu zdrowe dziecko. Nie rozumieli, co mogło się wydarzyć. Tak samo, jak rodzice personel medyczny uważał, że może być to nowotwór. Wykonali zdjęcia rentgenowskie jamy brzusznej i zobaczyli na nim dwa zaciemnione punkty. Postanowili niezwłocznie operować. Kiedy jednak rozcięto brzuch dziecka, nie znaleziono w nim guzów. Okazało się, w brzuszku dziewczynki znajduje się bliźniacze rodzeństwo.

Mieli jedną córkę, a mogli mieć bliźniaki

Dzisiaj grzeje: 1. Idole nastolatek skazani za zbiorowy gwałt. Wszystko nagrali i upublicznili
2. Matka przeżywa horror na żywo. Jej 9-letni syn to "bestia"

Dziewczynka wchłonęła aż dwa zarodki, które co prawda obumarły, ale nie zaniknęły z jej ciała. Zarodki wykształciły kręgosłup, pępowinę i kilka narządów wewnętrznych. Takie zjawisko określa się „fetus in fetu”, czyli płód w płodzie. Lekarze usunęli płody z ciała dziecka. Wchłanianie bliźniaka jest już przypadkiem znanym w medycynie, jednak nadal bardzo rzadkim. Dotychczas nie spotkano się ze wchłonięciem aż dwójki rodzeństwa.

Proces, w wyniku którego dochodzi do takiej sytuacji, zazwyczaj ma miejsce podczas pierwszego trymestru ciąży. Wiele kobiet nie jest świadomych, co mogło się wydarzyć i, że doszło do podwójnego zapłodnienia. Szacuje się, że nawet 30% ciąż bliźniaczych kończy się wchłonięciem jednego z bliźniaków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas
  2. Pracownik skupu złomu zauważył pod bramą dziwną rzecz. Przyjrzał się bliżej, pobladł i od razu wyciągnął telefon
  3. Bajecznie prosty przepis na idealny sernik bez pieczenia. Zachwyca orzechowym smakiem, doskonale sprawdzi się na świąteczny stół
  4. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala  
  5. Następna DZIURA w zakazie handlu. Kolejna popularna sieć handlowa będzie sprzedawać w niedzielę

źródło: jestpozytywnie

Następny artykuł