Syjamskie bliźniaki przeszły operację rozdzielenia. Tak wyglądały po 10 latach

Syjamskie bliźniaki przeszły operację rozdzielenia. Tak wyglądały po 10 latach Źródło: YouTube/ WCCO - CBS Minnesota

Bliźniaki przyszły na świat złączone. Od operacji właśnie mija 10 lat i ciężko uwierzyć, że dzisiaj właśnie tak wyglądają. Niesamowicie się zmieniły.

Bliźniaki pojawiły się na świecie - ku wielkiej radości rodziców - całe i zdrowe, jednak istotny jest jeden szczegół - były złączone. Rodzice nie spodziewali się, że po urodzeniu ich córeczki okażą się syjamskimi bliźniaczkami. Nie przeszkodziło im to jednak, by darzyć je wielką miłością i opieką.

Już na samym początku życia dziewczynek lekarze postawili młodych rodziców przed trudną decyzją. Należało zadecydować, czy chirurdzy mają się podjąć operacji rozdzielenia ich córek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niezwykłe bliźniaki

Przed operacją lekarze poinformowali rodziców, że rozdzielenie dziewczynek będzie bardzo trudne. Operacja, której mieli się podjąć, jest rzadkością. Niewiele jest przypadków, w których dochodzi do rozdzielenia bliźniąt syjamskich. Były także dodatkowe komplikacje - dziewczynki miały kilka wspólnych organów, a serce jednej z nich było umieszczone głęboko w klatce piersiowej drugiej.

Ostatecznie do operacji doszło. Trwała ponad 12 godzin, a brało w niej udział aż 17 chirurgów. Szczęśliwie dla wszystkich operacja zakończyła się sukcesem. Po blisko 6 miesiącach spędzonych w szpitalu, dziewczynki mogły się udać do domu - zdrowe i już rozłączone. 

Od operacji minęło już dużo czasu, ale rodzice nadal pamiętają, jak bardzo martwili się o swoje małe dziewczynki podczas chirurgicznego rozdzielania. Dziękują wszystkim lekarzom za ten cud, który wydarzył się na sali operacyjnej. Dzięki niemu ich córki mają szansę na normalne życie. Nikt nie wyśmiewał ich, nikt nie pokazywał palcami. Mogły dorastać wśród rówieśników, nie będąc pośmiewiskiem. Są zwykłymi bliźniaczkami z niezwykłą historią. Historią, której - jak same przyznają - w ogóle nie pamiętają.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
2. Mieli wziąć ślub, ale jego ukochana zmarła. Parę dni później chłopak odkrył w jej telefonie zdjęcie i nie mógł powstrzymać łez

- Każdego wieczora patrzymy w lustro i wspólnie się zastanawiamy, jak ktokolwiek może nas ze sobą mylić - powiedziała jedna z dziewczynek. Jak podkreślają, są dwiema różnymi osobami. 

fot. YouTube/WCCO - CBS Minnesota

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Przejście na emeryturę w tych miesiącach to zły pomysł. Dostaniesz dużo mniej pieniędzy
  3. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  4. Nikt z gości weselnych nie wiedział, jak zareagować. Panna młoda wybuchła płaczem, a Łukasz na kolanach błagał ją o wybaczenie
  5. 8-letni syn wściekł się na matkę, bo zabrała mu telefon. Ukarał ją tak, że kobieta już nigdy nie przestanie cierpieć
  6. Tymczasowo zaadoptowała psa. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że suczka skrywała poważną tajemnicę

źródło: newsner

Następny artykuł