W polskim szpitalu urodziły się bliźniaki o różnym kolorze skóry. Ich mama wyjawiła mediom całą prawdę

W polskim szpitalu urodziły się bliźniaki o różnym kolorze skóry. Ich mama wyjawiła mediom całą prawdę Źródło: Pixabay / Myrjams-Fotos

Bliźniaki przyszły na świat w jednym z łódzkich szpitali. Joanna ma skórę białą, jej brat natomiast zupełnie ciemną. Nietypowe narodziny zszokowały wszystkich mieszkańców. Matka dzieci wyjawiła całą prawdę.

Bliźniaki przyszły na świat w łódzkim szpitalu im. Rydygiera. Joanna ma zupełnie jasną karnację, natomiast jej brat ma skórę ciemną. Mieszkańcy Łodzi są zszokowani nietypowymi narodzinami. Lekarze wraz z matką dzieci wyjaśniają, w jaki sposób doszło do takiego niecodziennego zdarzenia.

Bliźniaki urodziły się w łódzkim szpitalu im. Rydygiera

Rodzice Joanny i Jasona, Diana Feumi Wanji Ornella oraz Franck Minkoumou Noumi Alex, pochodzą z Kamerunu. Oboje mają czarną skórę. Ich dzieci są jednak zupełnie różne. Wszystko przez niecodzienną mutację genetyczną czyli albinizm. Dziewczynka urodziła się właśnie albinoską, co oznacza, że w jej skórze znajduje się wyjątkowo mało barwiącego ją pigmentu. Jest to recesywna cecha genetyczna. Żeby mogła wystąpić u noworodka, nosicielami cechy muszą być oboje rodziców, ale gen nie musi być u nich aktywny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bliźniaki urodziły się z różnymi kolorami skóry

Rodzice nietypowego rodzeństwa nie są zaskoczeni. Matka wyjawiła, że w jej rodzinie już wcześniej zdarzały się przypadki albinizmu. Na tę chorobę cierpiał m.in. jej wujek i dwóch braci. 

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas pierwszego tańca DJ przestał grać. Panna młoda zaczęła krzyczeć i płakać, nie wierzyła własnym oczom
2. Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje mama czołowego ministra w rządzie PiS

Rodzeństwo to bliźniaki dwujajowe. Różny kolor skóry zdarza się w takim przypadku bardzo rzadko, ale jak przekonują lekarze, nie jest unikatowy w świecie medycyny. Takie narodziny się zdarzają i są zupełnie zwyczajnym zjawiskiem, jeśli rozpatrzymy je pod kątem genetycznym.

- To może dziwić osoby nieznające się na medycynie, ale pod względem genetycznym jest to sytuacja po prostu możliwa - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" doktor Janusz Lasota, konsultant oddziału położniczo-ginekologicznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Do końca miesiąca dadzą ci 300 ZŁ! Uprawnionych są miliony Polaków
  2. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
  3. Widzisz, że ktoś polewa auto wrzątkiem z czajnika? Dzięki temu zaoszczędził mnóstwo pieniędzy
  4. Anna Lewandowska długo skrywała wiadomość o ciąży. Jej mąż zdradził najpilniej strzeżony sekret dot. drugiego dziecka
  5. Mąż porwał i torturował żonę i syna, zmuszał ich do najgorszych rzeczy. Szczegóły piekła, jakie im zgotował, będą śnić się policjantom po nocach

źródło: Onet

Następny artykuł