Wielki dramat rodziców. Musieli wybrać, któremu bliźniakowi ufundują leczenie, zdecydowali w nietypowy sposób

Wielki dramat rodziców. Musieli wybrać, któremu bliźniakowi ufundują leczenie, zdecydowali w nietypowy sposób Źródło: pikio.pl

Bliźniaki byli poważnie chorzy, a rodziców nie stać było na leczenie dwóch synów. Musieli podjąć dramatyczną decyzję, która umożliwi leczenie chociaż jednemu z maluchów.

Bliźniaki to podwójne szczęście w życiu rodziny, ale czasami też podwójne tarapaty. Rodzice kochają swoje dzieci, nie zwracając uwagi na to, jakie są. Nawet największe czarne owcy rodziny są kochane przez swoich rodziców. Bliźniaki tej pary zapadły na chorobę, którą można było zwalczyć jedynie wyjątkowo kosztowną terapią. Rodzice nie mieli wystarczająco pieniędzy, aby zrealizować płatność za obie pociechy. Musieli zmierzyć się z dramatyczną decyzją, które dziecko wybrać. 

Bliźniaki urodziły się poważnie chore

Bliźniaki przyszły na świat  we wrześniu ubiegłego 2018 roku. Chłopcy nosili imiona Wen Yuan i Wen Bo. Okazało się, że są poważnie chorzy: zdiagnozowano u nich wadę serca, zapalenie płuc oraz niewydolność oddechową i nerek. Ta rodzina była bardzo mocno doświadczona przez los.

Rodzice również mieli problemy zdrowotne, matka cierpiała na leukodermę i niedowład jednej z rąk, a ojciec miał nowotwór mózgu. Podstawowe leczenie chłopców kosztowało ich 22 tys. funtów, a 19 tys. z nich było pożyczone. Był to cios finansowy, z jakim nie mogli się samodzielnie zmierzyć. Nie pomagał fakt, że bliźniacy muszą otrzymać odpowiednią pomoc już przed ósmym miesiącem życia, więc presja czasu pogarszała tylko sprawę. Rodzice brali każdą możliwą pracę, a nawet żebrali, jednak gotówki wciąż było zbyt mało.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Metoda rozwiązania problemu szokuje

Musieli znaleźć sposób, aby wybrać jednego z chłopców i wysłać go na leczenie. W końcu podjęli zaskakującą decyzję: postanowili, że zrobią losowanie. Nie potrafili zadecydować, ale znaleźli sposób, aby to los podjął decyzję za nich. Chłopcy ciągnęli karteczki z napisem "jedziesz” i "zostajesz”. Wygrał Wen Yuanow. Klamka zapadła, a zrozpaczeni rodzice musieli działać. Młodszy z braci miał zostać pod opieką babci, a starszy udał się do szpitala w Szanghaju. Chłopcy przeraźliwie płakali tego dnia, jakby czuli, że dzieje się coś niesprawiedliwego i okrutnego. W szpitalu okazało się, że zapalenie płuc u chłopca jest groźniejsza niż wada serca. 2 tys. funtów, które mieli rodzice, okazały się niewystarczające.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu

2. Kurski ujawnił, dlaczego Zamachowska i Kurdej-Szatan zostały wyrzucone z pracy w TVP

Rodzina myślała, że to koniec i już nigdy nie uśmiechnie się do nich los. Ich ostatnią deską ratunku było zwrócenie się do mediów. Na szczęście, dzięki dobroci obcych ludzi, bliźniaki otrzymały profesjonalną pomoc. Decyzja, którą byli zmuszeni podjąć,, wstrząsnęła jednak społeczeństwem. Nikt nie chciałby znaleźć się na ich miejscu.

uploaded

Fot. Ma Xiaoma

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób
  2. Dlaczego Bednarek miał dziwny "atak głupawki"? Doniesienia zza kulis zdumiewają
  3. Zwyrodnialec, żeby sprzedać psa jako suczkę, posunął się do barbarzyństwa
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Nie ma co liczyć na wyższą emeryturę. Orzeczenie Sądu Najwyższego przynosi złe wieści dla emerytów

źródło: jestpozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News