Kryzys polityczny w Polsce trwa. Na ulicach miast organizowane są antyrządowe wystąpienia, mają jednak za małą siłę, aby doprowadzić do konkretnych zmian za sterami państwa. Jedno z biur, zajmujących się badaniem opinii publicznej przeprowadziło sondaż, chcąc sprawdzić, jaki wynik miałyby wybory, gdyby odbyły się tej jesieni.

Propozycje skrócenia kadencji Sejmu i Senatu padały już, mniej lub bardziej otwarcie, ze strony rządowej. Spekulowano, że Prawo i Sprawiedliwość będzie próbowało wyczynu, na którym już raz poległo, czyli rozpisania przedterminowych wyborów w celu zdobycia większości 3/5 posłów. Ta potrzebna byłaby do zmiany konstytucji.

Sondaż Pollster dla „Super Expressu” i Nowa TV, patrząc na obecne wydarzenia w Polsce, może być dla niektórych zaskakujący. Wynika z niego, że przyspieszone wybory wygrałby PiS. Jedyna różnica byłaby taka, że posiadałby mniej posłów, wciąż jednak rządziłby krajem.

Wedle sondażu poparcie Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 33 proc. uprawnionych do głosowania. PO może liczyć na 26 proc., Kukiz’15 na 11, natomiast .Nowoczesna na zaledwie 9 proc.

Przyspieszonych wyborów ma chcieć prawie połowa Polaków, aż 43 proc. Nie ma zdania 21 proc. pytanych. Oznacza to, że przeciw takiemu rozwiązaniu są prawie tylko popierający obecny rząd, około 36 proc. – podobny wynik uzyskało Prawo i Sprawiedliwość w 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

źródło: natmat.pl

...

Zobacz również

Zobacz również